PK: Niedzielny konkurs w Iron Mountain odwołany!

skisprungschanzen.com

Niedzielne zmagania skoczków narciarskich z cyklu Pucharu Kontynentalnego zostały odwołane. W amerykańskim Iron Mountain od rana wiał bardzo silny wiatr.

Najgorsze prognozy pogody się sprawdziły, gdyż z godziny na godzinę było tylko gorzej. Wiatr wiał momentami z prędkością 10 m/s.Nasi reprezentanci jutro wyruszą w drogę powrotną do Polski.

Przypomnijmy, że  w sobotnich konkursach triumfowali Anze Semenic i Andreas Wank. W pierwszym z konkursów drugie miejsce zajął Maciej Kot, co było najwyższą pozycją naszego skoczka podczas weekendu. W drugim konkursie Kot zajął 13 miejsce.

W klasyfikacji generalnej mamy zmianę lidera, na prowadzenie wyszedł Anze Semenic, który ma 585 punktów. Miran Zupancic, dotychczasowy lider ma ich 556. Trzeci jest Jaka Hvala z dorobkiem 466 punktów. Najwyżej z Polaków plasuje się Maciej Kot, który po zawodach w Iron Mountain ma 336 punktów, co daje mu dziesiąte miejsce.

Kolejne zawody z tego cyklu odbędą się już za tydzień w niemieckim Titisee-Neustadt.