PK kobiet w Planicy: Drugie zwycięstwo Iraschko-Stolz, Karpiel w dziesiątce

13:11, 21.01.2018 Anna Felska

Za nami drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich kobiet, który odbywał się na skoczni w Planicy. Ponownie w zawodach triumfowała Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Najlepsza z Polek Kamila Karpiel zajęła 9. miejsce.

Iraschko-Stolz prowadziła już po pierwszej serii i skoku na 94,5 m. W finałowym skoku uzyskała 96 m i pewnie przypieczętowała swoje drugie zwycięstwo. Za nią uplasowała się Rosjanka Aleksandra Barantceva, która po skokach na 89 i 90 m straciła do Austriaczki 22 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Jerneja Brecl (91 i 87 m). Z dobrej strony pokazały się Rosjanki: Anna Shpyneva (87,5 i 88 m) i Lidiia Iakovleva (88 i 86 m), które zajęły 4. i 5. pozycję. Czołową szóstkę zamknęła Francuzka Josephine Pagnier (86 i 84 m).

Lepiej niż wczoraj zaprezentowały się Polki. Kamila Karpiel po skokach na 82,5 i 83,5 m zajęła wysokie 9. miejsce. W drugiej dziesiątce na 17. miejscu uplasowała się Kinga Rajda (82 i 80,5 m). Dalej wylądowały Magdalena Pałasz (78,5 i 79 m) i Anna Twardosz (79 i 76,5 m), które zajęły odpowiednio 21. i 23. lokatę.

Kolejne i ostatnie już zawody cyklu Pucharu Kontynentalnego kobiet odbędą się Brotterode w dniach 17-18 lutego.