PK kobiet w Nottoden: Zwycięstwo Baranctevy

13:12, 16.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 13:56, 16.12.2017

Za nami konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Pucharu Kontynentalnego kobiet. Najlepsza w Nottoden była Aleksandra Barantceva. Drugie miejsce zajęła Lidia Iakovleca, a trzecie Marita Kramer.

Triumf w Nottoden powędrował dziś w ręce Aleksandry Barantcevy. Rosjanka poszybowała na 91 i 92.5 metr, co dało jej w sumie 227.5 punktów. Na drugim miejscu znalazła się Lidia Iakovleva, która skoczyła 92.5 oraz 90 metrów i do liderki ostatecznie straciła 1 oczko. Natomiast trzecia pozycja należała do Marity Kramer. Reprezentantka Austrii wylądowała na 90 i 93 metrze.

W zawodach mogliśmy oglądać dwie reprezentantki Polski. Magdalena Pałasz (90 i 84.5 m) została sklasyfikowana na lokacie 6. Joanna Kil w serii pierwszej niestety została zdyskwalifikowana za nieprzepisowe narty, a w serii finałowej uzyskała 86.5 metrów, co uplasowało Polkę na pozycji 24.