PK kobiet w Notodden: Zwycięstwo Claudii Purker

14:51, 15.12.2018 Anna Felska Aktualizacja: 14:51, 15.12.2018

W ten weekend w norweskim Notodden odbywają się nie tylko zawody z cyklu FIS Cup, ale również Pucharu Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich. Sobotni konkurs padł łupem Austriaczki Claudii Purker. Tym razem poza podium wylądowała wczorajsza zwyciężczyni Selina Freitag, młodsza siostra Richarda.

Claudia Purker w swoich skokach uzyskała 92,5 i 88 m i zwyciężyła z przewagą 4,5 pkt nad drugą Rosjanką Anną Shpynovą (91,5 i 88 m). Na najniższym stopniu podium po skokach na 88,5 i 86,5 m stanęła Niemka Agnes Reisch. Tuż za czołową trójką wylądowała Selina Freitag, która uzyskała dzisiaj 87 i 86 m. Na piątym miejscu zawody ukończyła Elisabeth Raudaschl (87,5 i 85,5 m), a oczko niżej uplasowała się najlepsza z Norweżek Karoline Roestad (83,5 i 88,5 m). W najlepszej dziesiątce na kolejnych miejscach znalazły się: Finka Jenny Rautionaho, Koreanka Guylim Park, Austriaczka Julia Huber oraz Niemka Alina Ihle.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski, które w ten weekend startują w Pucharze Świata w Premanon.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego pań z dorobkiem 150 punktów ex aequo prowadzą Selina Freitag oraz Claudia Purker.