PK: Eisenbichler wygrywa w Czajkowskim, Murańka dziesiąty

17:28, 12.03.2016 Anna Felska

DSC_0795

Reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler zwycięża w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim i ustanawia nowy rekord skoczni. Najlepszy z Polaków Klemens Murańka zamknął czołową dziesiątkę.

Niemiec w pierwszej serii poszybował najdalej na 141,5 m ale mimo to przegrywał ze swoim kolegą z drużyny Karlem Geigerem, który wylądował o pół metra bliżej. W finałowej serii Eisenbichler ponownie uzyskał najlepszą odległość - 139 m, co pozwoliło mu pokonać Geigera, który tym razem uzyskał 134,5 m. Na najniższym stopniu podium po skokach na 135 i 132,5 m stanął Słoweniec Cene Prevc. Tuż za podium wylądował Tom Hilde (136,5 i 131,5 m), który nadal ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej cyklu.

Najlepszy z Polaków Klemens Murańka po skokach na 128 i 127,5 m zajął 10. miejsce. W drugiej dziesiątce na 19. miejscu uplasował się Jakub Wolny (123 i 120 m). Dwie lokaty niżej uplasował się Jan Ziobro, który w swoich skokach uzyskał 122,5 i 121,5 m. Do serii finałowej nie awansowali: Krzysztof Biegun (123 m), Aleksander Zniszczoł (111 m) oraz Jakub Kot (111,5 m), którzy zajęli odpowiednio 34, 37 i 38. miejsce.

Już jutro ostatnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie.