PK: Altenburger wygrywa pierwszy konkurs

14:47, 17.01.2016 Mateusz Król

SAM_4709

Austriak, Florian Altenburger wygrał pierwszy z dwóch dzisiejszych konkursów Pucharu Kontynentalnego w Willingen. Na drugim stopniu podium stanął David Siegel. Trzeci był Tom Hilde. Polacy spisali się słabo.

Florian Altenburger w swoich próbach uzyskał 136,5 metra i 135 metrów (217.5 pkt.), co pozwoliło mu wygrać pierwszy konkurs w Willingen. David Siegel po skokach 134,5 metra i 136,5 metra (214.2 pkt.) i uplasował się na miejscu drugim. Trzecie miejsce na podium konkursu przypadło w udziale Tomowi Hilde (135 metrów; 138,5 metra; 212.9 pkt.).

Czwarte miejsce zajął Tomaz Naglic, który uzyskał 138 metrów i 140 metrów przy bardzo silnym wietrze pod narty. Piąty był dawno nie widziany słoweński zawonik - Jaka Hvala (133 metrów; 131,5 metra; 208.3 pkt.). Na szóstym miejscu sklasyfikowany został Thomas Hofer (dwukrotnie 134 metry; 206.4 pkt.).

Polacy spisali się słabo. Najlepszym z grona naszych zawodników był Jan Ziobro (131 metrów; 119 metrów; 170.8 pkt.), który zajął 19 miejsce.

Pozostałe miejsca Polaków:

20. Przemysław Kantyka (125 metrów; 123,5 metra; 169.5 pkt.)

23. Krzysztof Biegun (124 metrów; 120 metry; 164.8 pkt.)

28. Krzysztof Miętus (121,5 metra; 121 metrów; 159.5 pkt.)

30. Aleksander Zniszczoł (126,5 metra; 109 metrów; 142.5 pkt.)

W serii finałowej nie wystartował Łukasz Podżorski, który po skoku na 111,5 metra (64.7 pkt.) zajął 36 miejsce.