Pjongczang 2018: Zwycięstwo Norweżek, Polki na dziesiątym miejscu

11:31, 17.02.2018 Jarosław Gracka Aktualizacja: 11:38, 17.02.2018

fot: fasterskier.com

Nie było niespodzianek w sztafecie biegaczek narciarskich. Mimo słabszego początku Norweżki odniosły zwycięstwo. Srebro zdobyły obrończynie tytułu - Szwedki, brąz - Olimpijki z Rosji. Polki na dziesiątym miejscu.

Norweżki po porażce w Soczi (gdzie nie zdobyły medalu) niewątpliwie miały wiele do udowodnienia. Niemniej biegnące na pierwszych dwóch zmianach Ingvild Flugstad Oestberg i Astrid Uhrenholdt Jacobsen specjalnie nie zachwyciły. Niemniej będąca ostatnio w wielkiej formie Ranghild Haga i będąca zawsze w wielkiej formie Marit Bjoergen zapewniły Norweżkom złoto z czasem 51:24.3. Tylko 2 sekundy straciły świetnie biegnące Szwedki w składzie Anna Haag, Charlotte Kalla, Ebba Andersson i Stina Nilsson. Olimpijki z Rosji przez sporą część trasy prowadziły niemniej na ostatniej zmianie już było wiadomo, że mogą walczyć o brąz z Finlandią, co udało im się raczej bez trudu. Strata 43,3 sek. dała brązowy medal drużynie w składzie: Natalia Neprajewa, Julia Biełorukowa, Anastasja Sedowa, Anna Neczajewska. Polki w składzie Ewelina Marcisz, Justyna Kowalczyk, Martyna Galewicz, Sylwia Jaśkowiec zajęły bardzo przeciętne, dziesiąte miejsce wśród czternastu drużyn.

Źródło: własne