Pjongczang 2018: W treningach najlepsza Takanashi, Lundby i Althaus

Za nami kolejne treningi pań na skoczni normalnej w Pjongczang. W niedzielnym pierwszym treningu triumfowała Sara Takanashi. W drugim była najlepsza Maren Lundby, a w trzecim Katharina Althaus.

Pierwszy trening na skoczni normalnej w Pjongczang przyniósł triumf Sarze Takanashi. Reprezentantka Japonii poszybowała na 103.5 metr, a jej nota wyniosła 69.2 punktów. Drugi wynik osiągnęła Carina Vogt, która skoczyła 103 metry i do liderki ostatecznie straciła 0.5 oczka. Na trzecim miejscu znalazła się Maren Lundby. Norweżka wylądowała na 103 metrze, co dało jej w sumie 67 punktów. Czwarta była Yuki Ito (102.5 m), a piąta Nika Kriznar (109 m). Z udziału w pierwszym treningu zrezygnowała Daniela Iraschko-Stolz.

Drugi trening przebiegł pod dyktando Maren Lundby. Reprezentantka Norwegii uzyskała 111 metrów, co dało jej w sumie 81.5 punktów. Drugą lokatę zajęła Nika Kriznar ze Słowenii, która tym razem poszybowała na 110 metr i do Lundby straciła aż 7 oczek. Z kolei trzecia pozycja należała do Cariny Vogt z notą wynoszącą 70.3 punktów. Niemka skoczyła 109 metrów. Sara Takanashi (105.5 m) uplasowała się na miejscu czwarty, a Yuki Ito (101 m) była ostatecznie piąta.

W trzecim treningu najlepsza okazała się Katharina Althaus. Niemka wylądowała na 104 metrze, a jej nota wyniosła 71.3 punktów. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Daniela Iraschko-Stolz, która uzyskała 103.5 metra i do liderki ostatecznie straciła 2.1 oczek. Trzecią lokatę tym razem zajęła Ema Kliniec. Reprezentantka Słowenii poszybowała na 102 metr, co dało jej w sumie 65.2 punktów. Czwarta była Irina Avvakumova (97.5 m), a piąta Yuki Ito (93 m). Tym razem ze startu zrezygnowało aż sześć zawodniczek, w tym: Sara Takanashi, Maren Lundby, Carina Vogt, Nika Kriznar, Ramona Straub oraz Julia Kykkanen.

Pełne wyniki treningów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.