Pjongczang 2018: Triumf Anastazji Kuzminy w biegu masowym, Monika Hojnisz 15.

12:52, 17.02.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 13:36, 17.02.2018

(Fot. Osobnosti.sk)

Reprezentująca Słowację Anastazja Kuzmina została mistrzynią olimpijską w biegu masowym na dystansie 12,5 km. Srebrny medal zawiśnie na szyi Białorusinki Darii Domraczewej, zaś na najniższym stopniu podium znalazła się Norweżka Tiril Eckhoff. Jedyna Polka w stawce, Monika Hojnisz, zajęła 15. miejsce.

Kuzminie w zwycięstwie nie przeszkodziło nawet jedyne pudło w ostatnim strzelaniu. Imponująca po raz kolejny znakomitą dyspozycją biegową reprezentantka Słowacji o 18.8 sekundy wyprzedziła Domraczewą (1 p.), natomiast o 27.7 sekundy - Eckhoff (2 p.). Pierwszą szóstkę uzupełniły: Włoszka Lisa Vittozzi (+45.6, 2 p.), mistrzyni olimpijska w biegu indywidualnym sprzed dwóch dni, Szwedka Hanna Öberg (+46.5, 1 p.) oraz rodaczka Vittozzi, Dorothea Wierer (+47.3, 1 p.). Na 16. miejscu uplasowała się zdecydowana faworytka mass-startu, Laura Dahlmeier (+1:47.1, 2 p.). Szansę Niemki na medal przekreśliły błędy na pierwszych dwóch wizytach na strzelnicy.

15. miejsce zajęła Monika Hojnisz (+1:36.2), która jako jedyna z naszych biathlonistek zakwalifikowała się do biegu masowego. Świetnie spisała się na strzelnicy, nie popełniając ani jednego błędu.