Pjongczang 2018: Program Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich

fot. sportsfeatures.com

Już dzisiaj rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pjongczangu, które potrwają do 18 marca. Przygotowaliśmy dla was dokładny plan igrzysk, transmisji i startów reprezentantów Polski. 

Codziennie na naszej stronie znajdziecie podsumowania rywalizacji reprezentantów Polski. Ceremonię otwarcia igrzysk można będzie zobaczyć na żywo dziś 9 marca, o godz. 12:00 na antenie TVP Sport. Podobnie jak ceremonię zamknięcia 18 marca również o godz. 12:00. Transmisje z zawodów będzie można oglądać przede wszystkim na kanale Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego i stronie paralympic.org. Telewizja Polska na żywo nie będzie transmitować zawodów, ale w formie relacji w odcinkach na kanale TVP1 oraz TVP Sport. Więcej informacji na temat relacji telewizyjnych tutaj.

 Polskę na igrzyskach reprezentować będzie ośmioro zawodników:

  • Iweta Faron (biegi narciarskie i biathlon)
  • Piotr Garbowski (biegi narciarskie i biathlon)
  • Maciej Krężel (narciarstwo alpejskie)
  • Łukasz Kubica (biegi narciarskie)
  • Kamil Rosiek (biegi narciarskie i biathlon)
  • Igor Sikorski (narciarstwo alpejskie)
  • Witold Skupień (biegi narciarskie i biathlon)
  • Wojciech Taraba (snowboard)

Program Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich Pjongczang 2018

Piątek, 9.03

12:00 – Ceremonia otwarcia

Sobota, 10.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 – Zjazd kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący
Następnie zjazd mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski

Biathlon 
2:00 – sprint kobiet 6 km na siedząco
2:25 – sprint mężczyzn 7,5 km na siedząco
3:45 – sprint kobiet 6 km na stojąco
4:05 –  sprint mężczyzn 7,5 km na stojąco
5:15 – sprint kobiet 6 km niedowidzący
6:00 – sprint mężczyzn 7,5 km niedowidzący
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Iweta Faron, Witold Skupień

Hokej
4:00 – mecz eliminacyjny Norwegia – Włochy
7:30 – mecz eliminacyjny Korea Południowa – Japonia
11:00 – mecz eliminacyjny Kanada – Szwecja

Curling na wózkach
6:35 – Round Robin, sesja 1
11:35  – Round Robin, sesja 2

Niedziela, 11.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 –  Super G kobiet: niedowidzący, na stojąco, na siedząco
Następnie Super G mężczyzn: niedowidzący, na stojąco, na siedząco
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski

Biegi narciarskie
2:00 – Bieg mężczyzn 15 km na siedząco godz
3:15 – Bieg  kobiet 12km na siedząco
Startujący Polacy: Kamil Rosiek

Hokej
4:00 – mecz eliminacyjny USA – Japonia
7:30 – mecz eliminacyjny Korea Południowa – Czechy
11:00 – mecz eliminacyjny Kanada – Włochy

Curling na wózkach
1:35 – Round Robin, sesja 3
6:35 – Round Robin, sesja 4
11:35  – Round Robin, sesja 5

Poniedziałek, 12.03

Biegi narciarskie
2:00 – Bieg mężczyzn 20 km na stojąco, styl dowolny
2:25 – Bieg mężczyzn 20 km, niedowidzący, styl dowolny
4:00 – Bieg kobiet 15 km, niedowidzący, styl dowolny
4:15 – Bieg kobiet 15 km, na stojąco, styl dowolny
Startujący Polacy: Łukasz Kubica, Piotr Garbowski, Iweta Faron, Witold Skupień

Hokej
4:00 – mecz eliminacyjny USA – Czechy
7:30 – mecz eliminacyjny Kanada – Norwegia
11:00  – mecz eliminacyjny Włochy – Szwecja

Snowboard
Od 2:30 –  snowboard cross, kwalifikacje, ćwierćfinały, półfinały, finały rywalizacji mężczyzn z uszkodzeniami górnej kończyny, mężczyzn i kobiet z uszkodzeniami dolnej kończyny
Startujący Polacy: Wojciech Taraba

Curling na wózkach
1:35 – Round Robin, sesja 6
6:35 – Round Robin, sesja 7
11:35  – Round Robin, sesja 8

Wtorek, 13.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 – Superkombinacja kobiet i mężczyzn na stojąco, na siedząco, niedowidzący (super G)
7:00 – Superkombinacja kobiet i mężczyzn na stojąco, na siedząco, niedowidzący (slalom)
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski 

Biathlon
2:00 – bieg na 10 km kobiet, na siedząco
2:55 – bieg na 12,5 km mężczyzn, na siedząco
4:30 – bieg na 10 km kobiet, na stojąco
4:50 – bieg na 12,5 km mężczyzn, na stojąco
6:20 – bieg na 10 km kobiet, niedowidzący
6:40 – bieg na 12,5 km mężczyzn, niedowidzący
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Iweta Faron

Hokej
4:00 – mecz eliminacyjny USA – Korea Południowa
7:30 – mecz eliminacyjny Norwegia – Szwecja
11:00 – mecz eliminacyjny Czechy – Japonia

Curling na wózkach
1:35 – Round Robin, sesja 9
6:35 – Round Robin, sesja 10
11:35  – Round Robin, sesja 11

Środa, 14.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 – Slalom mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)
6:00 – Slalom mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski 

Biegi narciarskie
2:00 – kwalifikacje sprintu mężczyzn i kobiet: na siedząco, na stojąco, niedowidzący, styl klasyczny
5:06 – półfinały sprintu mężczyzn i kobiet: na siedząco, na stojąco, niedowidzący, styl klasyczny
5:06 – finały sprintu mężczyzn i kobiet: na siedząco, na stojąco, niedowidzący, styl klasyczny
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Wojciech Skupień, Łukasz Kubica 

Hokej
8:00 – Mecze fazy Play-off, miejsca 5-8
12:00 – Mecze fazy Play-off, miejsca 5-8

Curling na wózkach
1:35 – Round Robin, sesja 12
6:35 – Round Robin, sesja 13
11:35 – Round Robin, sesja 14

Czwartek, 15.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 – Slalom kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)
4:30 – Slalom kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)

Hokej
4:00 – Mecz półfinałowy
12:00 – Mecz półfinałowy

Curling na wózkach 
1:35 – Round Robin, sesja 15
6:35 – Round Robin, sesja 16
11:35 – Round Robin, sesja 17

Piątek, 16.03

Biathlon
2:00 – Bieg indywidualny kobiet 12,5 km na siedząco
2:20 – Bieg indywidualny mężczyzn 15 km na siedząco
4:00 – Bieg indywidualny kobiet 12,5 km na stojąco
5:00 – Bieg indywidualny mężczyzn 15 km na stojąco
6:40 – Bieg indywidualny kobiet 12,5 km niedowidzący
6:50 – Bieg indywidualny mężczyzn 15 km niedowidzący
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Iweta Faron

Hokej
8:00 – mecz o 7. miejsce
12:00 – mecz o 5.miejsce

Snowboard
Od 2:30 – Banked Slalom, mężczyźni z uszkodzeniami górnej kończyny, mężczyźni i kobiety z uszkodzeniami dolnej kończyny
Startujący Polacy: Wojciech Taraba

Curling na wózkach
7:35 – półfinały

Sobota, 17.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 – Slalom gigant mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)
6:00 – Slalom gigant mężczyzn: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)
Startujący Polacy: Maciej Krężel, Igor Sikorski 

Biegi narciarskie
2:00 – Bieg mężczyzn 10 km, styl klasyczny, niedowidzący
2:15 – Bieg mężczyzn 10 km, styl klasyczny, na stojąco
3:45 – Bieg kobiet 7,5km, styl klasyczny, na stojąco
3:55 – Bieg kobiet 7,5km, styl klasyczny, niedowidzący
4:40 – Bieg mężczyzn 10 km, styl klasyczny, na siedząco
4:55 – Bieg kobiet 7,5km, styl klasyczny, na siedząco
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Wojciech Skupień, Łukasz Kubica 

Hokej
4:00 – Mecz o brązowy medal

Curling na wózkach
1:35 – Mecz o brązowy medal
6:35 – Mecz finałowy o złoty medal

Niedziela, 18.03

Narciarstwo alpejskie
1:30 – Slalom gigant kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (pierwszy przejazd)
4:30 – Slalom gigant kobiet: na stojąco, na siedząco, niedowidzący (drugi przejazd)

Biegi narciarskie
2:00 – Sztafeta mieszana 4 x 2,5 km
3:00 – Sztafeta Open 4 x 2,5 km
Startujący Polacy: Kamil Rosiek, Piotr Garbowski, Wojciech Skupień, Łukasz Kubica (sztafeta open) 

Hokej
4:00 – Mecz finałowy

12:00 – Ceremonia zamknięcia

źródło: informacja własna / paralympic.org / pyeongchang2018.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.