Photo by Paul on Flickr. (CC BY-SA 2.0)?php>
Początek lutego dla sportowców zimowych oznacza rozpoczęcie długo wyczekiwanych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Narciarze alpejscy na trasy wyruszą już w najbliższy czwartek.
?php>Zawody w narciarstwie alpejskim rozgrywane są nieustannie od igrzysk w Garmisch-Partenkirchen, które odbyły się w 1936r. Na początku rywalizowano tylko w kombinacji, czyli w slalomie i zjeździe. W 1948r. w St. Moritz alpejczycy mieli okazję po raz pierwszy wystartować w dwóch konkurencjach - osobno w slalomie i zjeździe. Od 1952r. do programu włączono slalom gigant, a w 1988r. dołożono kombinację i super G.
?php>Dotychczas najwięcej medali we wszystkich konkurencjach narciarstwa alpejskiego zdobyła Austria - reprezentacji tego kraju mają w dorobku 114 medali, z czego 34 to złote. Na drugim miejscu plasuje się Szwajcaria z 59 krążkami, a na trzecim znajdują się Stany Zjednoczone.
?php>W Pjongczangu Polskę będą reprezentować: Maryna Gąsienica-Daniel oraz Michał Kłusak i Michał Jasiczek.?php>
?php>
?php>
Poniżej przypominamy najlepszych zawodników z IO w Soczi:
?php>Slalom mężczyzn: 1. Mario Matt 2. Marcel Hirscher 3. Henrik Kristoffersen
?php>Slalom gigant mężczyzn: 1. Ted Ligety 2. Steve Missillier 3. Alexis Pinturault
?php>Super G mężczyzn: 1. Kjetil Jansrud 2. Andrew Weibrecht 3. Jan Hudec & Bode Miller
?php>Zjazd mężczyzn: 1. Matthias Mayer 2. Christof Innerhofer 3. Kjetil Jansrud
?php>Kombinacja mężczyzn: 1. Sandro Viletta 2. Ivica Kostelić 3. Christof Innerhofer
?php>Slalom kobiet: 1. Mikaela Shiffrin 2. Marlies Schild 3. Kathrin Zettel
?php>Slalom gigant kobiet: 1. Tina Maze 2. Anna Veith 3. Viktoria Rebensburg
?php>Super G kobiet: 1. Anna Veith 2. Maria Höfl-Riesch 3. Nicole Hosp
?php>Zjazd kobiet: 1. Dominique Gisin & Tina Maze 3. Lara Gut
?php>Kombinacja kobiet: 1. Maria Höfl-Riesch 2. Nicole Hosp 3. Julia Mancuso
?php>?php>
Program zawodów w narciarstwie alpejskim na IO w Pjongczang 2018 (godzina w nawiasie to czas lokalny w Korei):
?php>08.02.2018 (czwartek)
?php>3:00 (11:00) - Trening, zjazd mężczyzn - Wyniki
?php>09.02.2018 (piątek)
?php>3:00 (11:00) - Trening, zjazd mężczyzn - Wyniki
?php>10.02.2018 (sobota)
?php>3:00 (11:00) - Trening mężczyzn, zjazd - Wyniki
?php>11.02.2018 (niedziela)
?php>3:00 (11:00) - Zjazd mężczyzn - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 15.02
12.02.2018 (poniedziałek)
?php>2:15 (10:15) - Slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 15.02
3:00 (11:00) - Trening mężczyzn, kombinacja - Wyniki ODWOŁANY
5:45 (13:45) - Slalom gigant kobiet, drugi przejazd - Wyniki
13.02.2018 (wtorek)
?php>3:30 (11:30) - Kombinacja mężczyzn, pierwszy przejazd (zjazd) - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki
?php>7:00 (15:00) - Kombinacja mężczyzn, drugi przejazd (slalom) - Wyniki
?php>14.02.2018 (środa)
?php>2:15 (10:15) - Slalom kobiet, pierwszy przejazd - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 16.02
5:45 (13:45) - Slalom kobiet, drugi przejazd - Wyniki
15.02.2018 (czwartek)
?php>3:00 (11:00) - Supergigant mężczyzn - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 16.02
2:00 (10:00) - Slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki?php>
?php>
3:30 (11:30) - Zjazd mężczyzn - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki?php>
?php>
5:45 (13:15) - Slalom gigant kobiet, drugi przejazd - Wyniki?php>
?php>
16.02.2018 (piątek)?php>
?php>
2:00 (8:00) - Slalom kobiet, pierwszy przejazd - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki?php>
?php>
3:00 (11:00) - Supergigant mężczyzn - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki?php>
?php>
5:15 (13:15) - Slalom kobiet, drugi przejazd - Wyniki?php>
17.02.2018 (sobota)
?php>3:00 (11:00) - Supergigant kobiet - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki
?php>18.02.2018 (niedziela)
?php>2:15 (10:15) - Slalom gigant mężczyzn, pierwszy przejazd - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki
?php>3:00 (11:00) - Trening kobiet, zjazd - Lista startowa | Wyniki
?php>5:45 (13:45) - Slalom gigant mężczyzn, drugi przejazd - Wyniki
?php>19.02.2018 (poniedziałek)
?php>3:00 (11:00) - Trening kobiet, zjazd - Lista startowa | Wyniki
?php>20.02.2018 (wtorek)
?php>3:00 (11:00) - Trening kobiet, zjazd - Lista startowa | Wyniki
?php>21.02.2018 (środa)
?php>3:00 (11:00) - Zjazd kobiet - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki
?php>22.02.2018 (czwartek)
?php>2:00 (10:00) - Slalom mężczyzn, pierwszy przejazd - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki
?php>3:30 (11:30) - Kombinacja kobiet, pierwszy przejazd (zjazd) - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki?php>
5:30 (13:30) - Slalom mężczyzn, drugi przejazd - Wyniki
?php>7:00 (15:30) - Kombinacja kobiet, drugi przejazd (slalom) - Wyniki?php>
23.02.2018 (piątek)
?php>3:00 (11:00) - Kombinacja kobiet, pierwszy przejazd (zjazd) - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 22.02
6:30 (14:30) - Kombinacja kobiet, drugi przejazd (slalom) - Wyniki
24.02.2018 (sobota)
?php>3:00 (11:00) - Zawody drużyn mieszanych - Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki
?php>Program zawodów dostępny jest także tutaj.
?php>Źródło: własne / www.pyeongchang2018.com
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz