Pjongczang 2018: Program zawodów w narciarstwie alpejskim

Photo by Paul on Flickr. (CC BY-SA 2.0)

Początek lutego dla sportowców zimowych oznacza rozpoczęcie długo wyczekiwanych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Narciarze alpejscy na trasy wyruszą już w najbliższy czwartek. 

Zawody w narciarstwie alpejskim rozgrywane są nieustannie od igrzysk w Garmisch-Partenkirchen, które odbyły się w 1936r. Na początku rywalizowano tylko w kombinacji, czyli w slalomie i zjeździe. W 1948r. w St. Moritz alpejczycy mieli okazję po raz pierwszy wystartować w dwóch konkurencjach – osobno w slalomie i zjeździe. Od 1952r. do programu włączono slalom gigant, a w 1988r. dołożono kombinację i super G.

Dotychczas najwięcej medali we wszystkich konkurencjach narciarstwa alpejskiego zdobyła Austria – reprezentacji tego kraju mają w dorobku 114 medali, z czego 34 to złote. Na drugim miejscu plasuje się Szwajcaria z 59 krążkami, a na trzecim znajdują się Stany Zjednoczone.

W Pjongczangu Polskę będą reprezentować: Maryna Gąsienica-Daniel oraz Michał Kłusak i Michał Jasiczek.

 

Poniżej przypominamy najlepszych zawodników z IO w Soczi:

Slalom mężczyzn: 1. Mario Matt 2. Marcel Hirscher 3. Henrik Kristoffersen

Slalom gigant mężczyzn: 1. Ted Ligety 2. Steve Missillier 3. Alexis Pinturault

Super G mężczyzn: 1. Kjetil Jansrud 2. Andrew Weibrecht 3. Jan Hudec & Bode Miller

Zjazd mężczyzn: 1. Matthias Mayer 2. Christof Innerhofer 3. Kjetil Jansrud

Kombinacja mężczyzn: 1. Sandro Viletta 2. Ivica Kostelić 3. Christof Innerhofer

Slalom kobiet: 1. Mikaela Shiffrin 2. Marlies Schild 3. Kathrin Zettel

Slalom gigant kobiet: 1. Tina Maze 2. Anna Veith 3. Viktoria Rebensburg

Super G kobiet: 1. Anna Veith 2. Maria Höfl-Riesch 3. Nicole Hosp

Zjazd kobiet: 1. Dominique Gisin & Tina Maze 3. Lara Gut

Kombinacja kobiet: 1. Maria Höfl-Riesch 2. Nicole Hosp 3. Julia Mancuso

 

Program zawodów w narciarstwie alpejskim na IO w Pjongczang 2018 (godzina w nawiasie to czas lokalny w Korei):

08.02.2018 (czwartek)

3:00 (11:00) – Trening, zjazd mężczyzn – Wyniki

09.02.2018 (piątek)

3:00 (11:00) – Trening, zjazd mężczyzn – Wyniki

10.02.2018 (sobota)

3:00 (11:00) – Trening mężczyzn, zjazd – Wyniki

11.02.2018 (niedziela)

3:00 (11:00) – Zjazd mężczyzn – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 15.02

12.02.2018 (poniedziałek)

2:15 (10:15) – Slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 15.02

3:00 (11:00) – Trening mężczyzn, kombinacja – Wyniki ODWOŁANY

5:45 (13:45) – Slalom gigant kobiet, drugi przejazd – Wyniki

13.02.2018 (wtorek)

3:30 (11:30) – Kombinacja mężczyzn, pierwszy przejazd (zjazd) – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

7:00 (15:00) – Kombinacja mężczyzn, drugi przejazd (slalom) –  Wyniki

14.02.2018 (środa)

2:15 (10:15)  – Slalom kobiet, pierwszy przejazd – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 16.02

5:45 (13:45) – Slalom kobiet, drugi przejazd  – Wyniki

15.02.2018 (czwartek)

3:00 (11:00) – Supergigant mężczyzn – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 16.02

2:00 (10:00) – Slalom gigant kobiet, pierwszy przejazd – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

3:30 (11:30) – Zjazd mężczyzn – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

5:45 (13:15) – Slalom gigant kobiet, drugi przejazd –  Wyniki

16.02.2018 (piątek)

2:00 (8:00) – Slalom kobiet, pierwszy przejazd – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

3:00 (11:00) – Supergigant mężczyzn – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

5:15 (13:15) – Slalom kobiet, drugi przejazd – Wyniki

17.02.2018 (sobota)

3:00 (11:00) – Supergigant kobiet – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

18.02.2018 (niedziela)

2:15 (10:15) – Slalom gigant mężczyzn, pierwszy przejazd – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

3:00 (11:00) – Trening kobiet, zjazd  – Lista startowa | Wyniki

5:45 (13:45) – Slalom gigant mężczyzn, drugi przejazd  – Wyniki

19.02.2018 (poniedziałek)

3:00 (11:00) – Trening kobiet, zjazd  – Lista startowa | Wyniki

20.02.2018 (wtorek)

3:00 (11:00) – Trening kobiet, zjazd  – Lista startowa | Wyniki

21.02.2018 (środa)

3:00 (11:00) – Zjazd kobiet – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

22.02.2018 (czwartek)

2:15 (10:15) – Slalom mężczyzn, pierwszy przejazd – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

3:00 (11:00) – Kombinacja kobiet, pierwszy przejazd (zjazd) – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

5:45 (13:45) – Slalom mężczyzn, drugi przejazd  – Wyniki

6:30 (14:30) – Kombinacja kobiet, drugi przejazd (slalom) – Wyniki

23.02.2018 (piątek)

3:00 (11:00) – Kombinacja kobiet, pierwszy przejazd (zjazd) – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki Przeniesiony na 22.02

6:30 (14:30) – Kombinacja kobiet, drugi przejazd (slalom)  – Wyniki

24.02.2018 (sobota)

3:00 (11:00) – Zawody drużyn mieszanych – Zapowiedź (lista startowa) | Wyniki

Program zawodów dostępny jest także tutaj.

Źródło: własne / www.pyeongchang2018.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *