Pjongczang 2018: Oeberg mistrzynią olimpijską na 15km, Hojnisz 6.

11:26, 15.02.2018 Aneta Kosiura Aktualizacja: 12:04, 15.02.2018

fot: twitter.com/TV4Sport

Bezbłędna Hanna Oeberg zdobywa złoty medal w biegu na 15 km.  Tuż za nią ze srebrnym medalem uplasowała się Anastasiya Kuzmina, a ostatnie miejsce na olimpijskim podium wywalczyła Niemka Laura Dahlemier. Najlepszą z reprezentantek Polski była sklasyfikowana na szóstym miejscu Monika Hojnisz.

Szwedka ukończyła bieg z czasem 41:07.2 sekundy, co dało jej zdecydowanie zwycięstwo. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Słowacji Anastasiya Kuzmina, która pomimo dwukrotnego pudła zdobyła srebro tracąc do liderki +24.7 sekundy. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została reprezentantka Niemiec Laura Dahlemier, która na strzelnicy popełniła jeden błąd i ostatecznie straciła do Szwedki +41.2 sekundy. Poza olimpijskim podium na czwartym miejscu uplasowała się kolejna reprezentantka Niemiec - Franziska Preuss, która pomimo braku błędu na strzelnicy straciła do liderki +59.7 sekundy. Piąta była Paulina Fialkova (+1:02.3 sek.), a czołową szóstkę zamknęła reprezentantka Polski - Monika Hojnisz. Polka popełniła na strzelnicy jeden błąd i straciła do liderki +1:54.8 sekundy. Pozostałe reprezentantki Polski zostały sklasyfikowane na następujących pozycjach: 21. Weronika Nowakowska (+3:27.4 sek.), 52. Krystyna Guzik (+5:42.3 sek.) oraz 83. Magdalena Gwizdoń (+10:42.5 sek.).

Przed nami jeszcze jeden biathlonowy start na tych igrzyskach - biegi masowe, w których startuje tylko 30 zawodniczek. Weronika Nowakowska i Monika Hojnisz mają taką samą ilość punktów i plasują się tuż za trzydziestką. Na ich korzyść przemawia jednak fakt, że w trzydziestce znajduje się pięć Niemek, a wystartować mogą tylko trzy. Wszystko zatem wskazuje na to, że obie nasze zawodniczki będą miały jeszcze jedną szansę na medal.

Edit: Na razie jedynie Hojnisz jest pewna udziału w biegu masowym. Weronika Nowakowska jest pierwsza na liście rezerwowej.

Źródło: informacja własna/ pyeongchang2018.com