Pjongczang 2018: Laura Dahlmeier ponownie najlepsza. Słaby występ Polek

11:46, 12.02.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 12:16, 12.02.2018

Laura Dahlmeier została mistrzynią olimpijską w biegu pościgowym podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Niemka dokonała tego samego, co w sprincie. Drugie miejsce zajęła Anastazja Kuzmina, a trzecie Anais Bescond. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska, uplasowała się na 30. pozycji.

Przed startem Laura Dahlmeier była typowana do drugiego złota na tych igrzyskach. Niemka była najlepsza w sprincie, a świetne strzelanie przemawiało za sukcesem w dniu dzisiejszym. Tak też się stało. 24-latka tylko raz spudłowała, świetnie pobiegła i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Została także pierwszą zawodniczką, której udało się wygrać sprint oraz bieg na dochodzenie na igrzyskach. Druga była Słowaczka Anastazja Kuzmina, która nie trafiła celnie w tarczę aż czterokrotnie, lecz jak zwykle pobiegła bardzo dobrze. Do Niemki straciła 29.4 s. Trzecie miejsce, po walce na finiszu z Kuzminą, zajęła Francuzka Anais Bescond (+29,6 s), która, jak Dahlmeier, tylko raz chybiła.

W czołowej piątce znalazły się także druga wczoraj Marte Olsbu oraz siódma zawodniczka sprintu Hanna Oeberg. Szóstą pozycję zajęła Niemka Denise Herrmann, która debiutuje na igrzyskach w roli bathlonistki, siódme Czeszka Veronika Vitkova, która w biegu sprinterskim zdobyła brązowy medal, ósme najlepsza ze Szwajcarek Lena Haecki (szansę nawet na podium miała jej rodaczkę Irina Cadurisch, lecz podczas trzeciego strzelania spudłowała aż trzy razy i ostatecznie była czternasta), dziewiąte Norweżka Tiril Eckhoff, a dziesiątkę zamknęła druga ze Szwedek Mona Brorsson. Dopero na 22. lokacie uplasowała się Finka Kaisa Makarainen. Klęskę na ostatnim strzelaniu poniosła Białorusinka Daria Domraczewa, która spudłowała cztery razy i ostatecznie została sklasyfikowana na odległym 37. miejscu. Polki niestety nie pokazały progresu w stosunku do dnia wczorajszego. Całkiem niezłe strzelanie wykonała Weronika Nowakowska (2 pudła), ale na każdej rundzie traciła w biegu i spadała w klasyfikacji. Ostatecznie była 30.. Krystyna Guzik (4 błędy na strzelnicy) zajęła trzydziestą szóstą lokatę, Monika Hojnisz czterdziestą piątą (4 pudła), a Magdalena Gwizdoń czterdziestą dziewiątą, która pięć razy nie strzelała celnie.