Pjongczang 2018: Kjeld Nuis złotym medalistą w łyżwiarstwie szybkim

12:44, 23.02.2018 Franek Damboń Aktualizacja: 12:51, 23.02.2018

Holender Kjeld Nuis został mistrzem olimpijskim na 1000 m mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim.  Najwyżej z Polaków Sebastian Kłosiński zajął 17. miejsce.

Mistrz olimpijski Kjeld Nuis uzyskał wynik 1:07.95. Srebrny medalista Norweg Havard Lorentzen uzyskał czas 1:07.99. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarza igrzysk Tae-Yun Kim 1:08.22. Tuż za czołową trójką znalazł się Amerykanin Joey Mantia, któremu do medalu zabrakło ponad 0,3 sekundy. Sebastian Kłosiński ukończył te zawody na 17. pozycji, który walczył w parze Jaewoongiem Chungiem, gdzie przegrał ten pojedynek z czasem 1:09.59. Medalista ZIO z Soczi Konrad Niedzwiecki zajął dalekie 23. miejsce. Najsłabiej z biało-czerwonych spisał się Piotr Michalski, który ukończył zawody na 31. lokacie.

Jutro, czyli 24. lutego czekają nas ostatnie konkurencje w łyżwiarstwie szybkim. Po raz pierwszy podczas zimowych igrzysk olimpijskich Panie i Panowie będą rywalizować w wyścigu ze startu wspólnego. Wśród uczestników tych zawodów nie zabraknie reprezentantów Polski.