Pjongczang 2018: Japonki mistrzyniami olimpijskimi w łyżwiarstwie szybkim, Polki siódme

fot: zimbio.com

Niespodzianka w Pjongczangu, Holendrzy bez złotego medalu. Japonki zwyciężyły w wyścigu drużynowym w łyżwiarstwie szybkim i zdetronizowały Holenderki. Brązowy medal zdobyły Amerykanki. U panów najlepsi Norwegowie, przed Koreańczykami i Holendrami. 

Japonki pobiły rekord olimpijski i zwyciężyły w dzisiejszym biegu drużynowym łyżwiarek szybkich z czasem 2:53.89. Pokonały broniące tytułu z Soczi Holenderki, które uzyskały czas 2:55.48. Brązowy medal wywalczyły Amerykanki, które w swoim biegu pokonały Kanadyjki o 0,5 s. W walce o piąte miejsce zwyciężyły Chinki, które wyprzedziły Niemki. Polki walczyły o siódme miejsce z Koreankami i ostatecznie zwyciężyły w starciu z reprezentantkami gospodarzy o ponad 4 sekundy. W Polskiej drużynie doszło do zmiany. Za Katarzynę Bachledę-Curuś wystartowała debiutująca na igrzyskach 18-letnia Karolina Bosiek.

Pełne wyniki kobiet

W rywalizacji mężczyzn złoty medal wywalczyli reprezentanci Norwegii, którzy w finale pokonali reprezentantów Korei. Nowi mistrzowie olimpijscy na metę dotarli z czasem 3:37.32. Reprezentanci gospodarzy uzyskali czas 3:38.52 i zdobyli srebrny medal. Na najniższym stopniu podium stanęli Holendrzy, którzy uzyskali czas 3:38.40 i pokonali w wyścigu o trzecie miejsce reprezentantów Nowej Zelandii (3:43.54). Poza podium, chociaż z lepszym czasem na 5. miejscu uplasowali się Japończycy (3:41.62). Na kolejnych pozycjach wylądowali: Włosi, Kanadyjczycy i Amerykanie. W biegu zabrakło brązowych medalistów z Soczi, reprezentantów Polski, którzy nie uzyskali kwalifikacji olimpijskiej w tej konkurencji i byli pierwszą rezerwową drużyną.

Pełne wyniki mężczyzn 

źródło: informacja własna 

Anna Felska

Zastępca Redaktora Naczelnego at Sportsinwinter.pl
Anna Felska

Latest posts by Anna Felska (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.