Pjongczang 2018: Havard Lorentzen zwycięża na 500 metrów, Artur Waś 13.

15:03, 19.02.2018 Aneta Kosiura Aktualizacja: 17:44, 19.02.2018

Havard Lorentzen został mistrzem olimpijskim na dystansie 500 metrów w koreańskim Pjongczangu. Tuż za nim sklasyfikowani zostali Cha Min Kyu oraz Gao Tingyu. Najlepszym z reprezentantów Polski był Artur Waś sklasyfikowany na 13. miejscu. Niestety, Artur Nogal zaliczył upadek podczas startu co w ostatecznym rozliczeniu dało mu ostatnią lokatę.

Reprezentant Norwegii ukończył bieg z czasem 34.41 sekundy. Srebrny medal z minimalną stratą +0.01 wywalczył reprezentant gospodarzy Cha Min Kyu. Ostatnie miejsce na podium zajął Gao Tingyu ze stratą +0.24 sekundy. Tuż za medalowym podium sklasyfikowany został reprezentant Finlandii Mika Poutala (+0.27 sek.), piąte miejsce zajął reprezentant Japonii Daichi Yamanaka (+0.37 sek.), a czołową szóstkę zamknął Joji Kato (+0.42 sek.).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, najlepiej spisał się Artur Waś, który stracił do lidera +0.61 sekundy plasując się na 13. pozycji. Piotr Michalski był 33. (+1.23 sek.), a Artur Nogal po upadku przy starcie zajął ostatnie 36 miejsce ( +24.30 sek. ).