Pjongczang 2018: Eric Frenzel mistrzem olimpijskim w kombinacji norweskiej

11:12, 14.02.2018 Anna Felska Aktualizacja: 11:44, 14.02.2018

Za nami rywalizacja kombinatorów norweskich podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Złoty medal powędrował do Eric Frenzel. Drugie miejsce zajął Akito Watabe, a trzeci był Lukas Klapfer. Najlepiej z Polaków wypadł Paweł Słowiok.

Za nami pierwsza rywalizacja kombinatorów norweskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczang. Tytuł mistrza olimpijskiego z Soczi obronił Eric Frenzel. Reprezentant Niemiec przekroczył metę z czasem wynoszącym 24:51.4. Na drugiej lokacie znalazł się zawodnik pochodzący z Japonii - Akito Watabe, który do lidera stracił 4.8 sekund. Trzeci wynik osiągnął Lukas Klapfer. Austriak zakończył zmagania ze stratą  czasową +18.1. Czwarty był Jarl Magnus Riiber (+22.5), a piąty Johannes Rydzek (+27.9). Najlepiej z grona reprezentantów Polski wypadł Paweł Słowiok (+2:35.2), który uplasował się na 22 lokacie. Szczepan Kupczak (+4:11.2) został sklasyfikowany na pozycji 39, Adam Cieślar (+4:47.3) zajął miejsce 42, a Wojciech Marusarz (+6:36.1) był ostatecznie 47.