Pjongczang 2018: Dwa złota w dwójkach, Polacy poza "20"

14:52, 19.02.2018 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:14, 19.02.2018

Do niesamowitego rozstrzygnięcia doszło w zawodach bobslejowych dwójek. Po czterech ślizgach duety Justin Kripps/Alex Kopacz i Francesco Friedrich/Thorsten Margis uzyskali ten sam czas i wywalczyli złote medale. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski spadli na 24. miejsce i nie pojechali w finale.

Liczyliśmy na to, że Polacy w trzecim ślizgu awansują do czołowej "20" i pojadą w finale. Niestety, pomimo małej ilości błędów czas naszej dwójki był słaby. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski spadli w klasyfikacji na 24. miejscu z łącznym czasem 2:29.89. To najsłabszy wynik Polaków w dwójkach w tym sezonie.

W 1998 roku podczas igrzysk olimpijskich w Nagano pierwsze miejsce w dwójkach zajęli Kanadyjczycy i Włosi. Dzisiaj w Pjongczangu historia się powtórzyła. Po trzech ślizgach na prowadzeniu znajdowali się Justin Kripps i rozpychający polskiego pochodzenia Alex Kopacz. Kripps, czyli zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miał 6 setnych przewagi nad Niemcami Francesco Friedrichem/Thorstenem Margisem.

W finałowym ślizgu Friedrich okazał się lepszy od Krippsa o 6 setnych. Kanadyjczycy i Niemcy uzyskali identyczny łączny wynik - 3:16.86. Tym samym złote medale powędrowały do dwóch dwójek. Brązowy medal zdobyli Łotysze Oskars Melbardis/Janis Strenga. Melbardis obronił brąz wywalczony w Soczi. Czwarte miejsce zajął lider po pierwszym dniu Nico Walther. Piąta pozycja przypadło Johannesowi Lochnerowi, który był trzeci po trzech przejazdach.