Pjongczang 2018: Austria na prowadzeniu po serii skoków, Polska 8.

10:21, 22.02.2018 Aneta Kosiura Aktualizacja: 10:31, 22.02.2018

Reprezentacja Austrii prowadzi po serii skoków w drużynowej rywalizacji kombinatorów norweskich. Tuż za nimi sklasyfikowani zostali Niemcy, a na trzecim miejscu uplasowali się Japończycy. Polacy zajmują ósme miejsce.

Austriacy w składzie Lukas Klapfer (131,0m), Wilhelm Denifl (138,5m), Mario Seidl (131,0m) oraz Bernhard Gruber (136,0m) okazali się najlepszą reprezentacją podczas rywalizacji drużynowej kombinatorów norweskich. W zawodach udział wzięło 10 ekip. Na drugim miejscu ze stratą  4,8 punktu sklasyfikowana została reprezentacja Niemiec w składzie: Eric Frenzel (137,0m), Vinzez Geiger (129,5m), Fabian Riessle (127,5m) oraz Johannes Rydzek (138,0m). Na trzecim miejscu sklasyfikowana została reprezentacja Japonii ze stratą 14,2 punktu. Zawodnicy startowali w składzie Hideaki Nagai (127,0m), Go Yamamoto (132,5m), Yoshito Watabe (128,0m) oraz Akito Watabe (137,5m). Czwarte miejsce ze stratą 6,1 punktu do trzecich Japończyków zajęli Norwegowie w składzie Joergen Graabak (133,5m), Jarl Magnus Riiber (133,5m), Espen Andersen (128,5m) oraz Jan Schmid (132,0m).

Reprezentacja Polski zajęła ósmą pozycję ze stratą do liderów 132,3 punktu. Biało-Czerwoni w składzie Wojciech Marusarz (114,0m), Paweł Słowiok (107,0m), Adam Cieślar (121,5m) oraz Szczepan Kupczak (130,0m). Z zawodami po serii skoków pożegnała się reprezentacja Ameryki oraz Włoch.

Liderzy na trasę sztafety 4x5 kilometrów wyruszą ze stratą 2 minut 56 sekund do prowadzących Austriaków. Drugie miejsce zajmują Niemcy (strata 6 sekund), a trzecie Japończycy (+ 0,19 s). Polacy wyruszą ze stratą +2,56.