Pjongczang 2018: Anton Szypulin nadal wierzy w swój start na Igrzyskach

fot. AFP

11 lutego rozpoczynają się zmagania biathlonowe podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Anton Szypulin, jeden z Rosjan niedopuszczonych do startu w Korei Południowej, nie traci nadziei i wierzy, że odwołanie złożone do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) przyniesie oczekiwany efekt i da mu przepustkę do rywalizacji.

Do startu podczas Igrzysk na skutek afer dopingowych zostało dopuszczonych jedynie czworo Rosjan, niestartujących cztery lata temu w Sochi: Matwiej Jelisjejew, Anton Babikow, Uliana Kajszewa oraz Tatiana Akimowa. Dla Antona Szypulina bycie piątą osobą w ekipie jest priorytetem. – Podczas gdy CAS bada naszą sprawę, ja trenuję. Nie poddaję się i wciąż mam nadzieję na korzystny wynik. Biegam na nartach z telefonem. Po każdym okrążeniu patrzę, czy przyszedł już jakiś SMS.

Anton trenuje w Jekaterynburgu. Możliwe, że niedługo przeniesie się do Tiumeni. Wiadomość o obradach CAS dała mu trochę nadziei, ale Anton nie ma już zaufania do całego systemu i nie wierzy w sprawiedliwość. Jest jednak prawdziwym sportowcem i jeśli tylko zapadnie pozytywna decyzja, będzie się w stanie zebrać w sobie i stanąć na starcie – stwierdziła siostra bliźniaczka Szypulina, Anna Masłowa.

Źródło: biathlon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.