Philipp Orter najlepszy w Rovaniemi

16:55, 21.11.2016 Anna Felska Aktualizacja: 19:25, 21.11.2016

cieslar_adam

W ten weekend odbyły się zawody w kombinacji norweskiej, w fińskim Rovaniemi. Jak informuje portal fis-ski.com, najlepszym zawodnikiem w całym konkursie okazał się Philipp Orter.

Zawodnicy najpierw zmierzyli się na skoczni HS100, a później konkurowali w biegu na dystansie 10 (4x2.5) kilometrów. Cały konkurs wygrał, pochodzący z Austrii Philipp Orter. Choć po swoim skoku o długości 88.5 metra, musiał startować w biegu dopiero czternasty, to udało mu się wygrać z pozostałymi rywalami i finiszować w biegu jako pierwszy. Drugim zawodnikiem w konkursie był Eero Hirvonen z Finlandii. Za swój skok otrzymał 125.1 punktu, co pozwoliło mu startować jako drugi w biegu, na mecie kończył ze stratą 0.3 sekundy do lidera. Na trzecie pozycji uplasował się również pochodzący z Finlandii - Ilkka Herola. Jego skok został oceniony na 119.6 punktu, natomiast swój bieg ukończył ze stratą czasową 1.7 sekund do Ortera.

W zawodach mogliśmy również oglądać reprezentantów Polski. Najlepszym z nich był Paweł Słowiok, cały konkurs ukończył na ósmej lokacie. Na pozycji szesnastej znalazł się Adam Cieślar ze stratą czasową do lidera 2:20.2, a miejsce dwudzieste-piąte należało do Pawła Twardosza.