Petter Northug odpowiada Calle Halfvarssonowi

fot: wikipedia.org

Dwukrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich, Petter Northug, odpowiedział w rozmowie z NRK na słowa, które niedawno padły z ust Szweda Calle Halfvarssona. Norweg zrobił to oczywiście w swoim stylu.

Calle Halfvarsson w niedawno opublikowanym wywiadzie dla dziennika Expressen przyznał, że w swojej szczytowej formie jest lepszym zawodnikiem niż Petter Northug i Martin Johnsrud Sundby. Szwed powiedział także, iż nie obawia się swoich przeciwników, a po jego chorobie nie ma już śladu. Na komentarz Northuga nie trzeba było długo czekać. Norweski biegacz, który nie pała sympatią do swoich sąsiadów, skwitował słowa Halfvarssona w swoim stylu. – Calle uważa, że jest lepszym biegaczem niż ja i Martin, ale według mnie jedno płuco Martina jest silniejsze niż cała reprezentacja Szwecji, więc to on jest w błędzie – skomentował 31-letni Northug. – W trakcie sezonu trzeba naprawdę ciężko pracować, żeby pokonać Martina na dystansie dłuższym niż 30 kilometrów – dodał.

Multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich opowiedział także o swoich planach na sezon olimpijski. – Ciężko będzie wystartować na wszystkich dystansach podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang. Nie mamy teraz tak mocnego zespołu jak na mistrzostwach świata i musimy się specjalizować w pojedynczych startach – mówił Northug. – W październiku zdecyduję na jakim dystansie wystartuję. Muszę być mocny już na początku sezonu w Beitostoelen, aby dostać się do zespołu na Puchar Świata. Sporo ryzykuję, ale ja nie jestem biegaczem, którego zadowoli czwarte miejsce. Jestem albo pierwszy albo ostatni – cytuje Norwega NRK.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.