PE w Winterbergu: Życiowy sukces Jakuba Stano

20:11, 04.01.2019 Kamil Karczmarek

źródło: pzbis

Jakub Stano i Adrian Kamiński zajęli 10. miejsce na zawodach bobslejowego Pucharu Europy w niemieckim Winterbergu. To najlepszy wynik w karierze polskiego pilota na tym poziomie zmagań.

Po pierwszym ślizgu Polacy zajmowali nawet 8. miejsce ze stratą 19 setnych do prowadzących Niemców Dennisa Pihale i Lukasa Frytza. Stano i Kamiński uzyskali czas 57,35. W drugiej części zawodów polska dwójka pojechała o 11 setnych wolniej. Stano i Kamiński spadli w klasyfikacji na 10, miejsce, które i tak jest bardzo dobrym wynikiem. To najlepszy wynik w karierze polskiego pilota w Pucharze Europy. Stano był już 10. na mistrzostwach świata do lat 23. Jednak tam startowało tylko 10 duetów. Dzisiaj Polacy pokonali 15 dwójek. Kamiński jeszcze nigdy nie uplasował się w pierwszej dziesiątce zawodów rozgrywanych pod egidą IBSF.

Po triumf sięgnęła dwójka Dennisa Pihale, który prowadził po pierwszym ślizgu. Richard Oelsner w drugim przejeździe był bliski pokonania swojego rodaka, ale zabrakło mu 3 setnych. Trzecie miejsce zajął Christoph Hafer ze stratą 13 setnych. Na czwartej pozycji uplasował się kolejny z Niemców, Hans Peter Hannighofer. Jutro i w niedzielę odbędą się zawody czwórek. Polaków zabraknie na starcie. Załoga Jakuba Stano wystartuje w dwójkach i czwórkach na Pucharze Europy w Igls.