PE w Siguldzie: Jakub Stano szósty w mistrzostwach Europy juniorów

15:59, 26.01.2019 Kamil Karczmarek

W Siguldzie odbyły się dzisiaj w ramach Pucharu Europy mistrzostwa Europy juniorów w bobslejach i skeletonie. Jakub Stano zajął szóste miejsce w klasyfikacji juniorskiej.

Jakub Stano i Adrian Kamiński zajęli 11. miejsce w zawodach Pucharu Europy. Polacy w drugim ślizgu utrzymali swoje miejsce. Wygrał ponownie Christoph Hafer przed Ralfsem Berzinsem i Mihaiem Cristianem Tenteą. W klasyfikacji juniorów, czyli do lat 26 najlepszy był Berzins. Stano został sklasyfikowany na 6. pozycji. Polacy nie byli zaliczani do klasyfikacji do lat 23. Tutaj złoto wywalczył Tentea.

Wyniki - Puchar Europy

Wyniki - mistrzostwa Europy juniorów

Wyniki - mistrzostwa Europy U23

W mistrzostwach Europy juniorów w skeletonie wystartował Vlad Polyvach. W tej konkurencji klasyfikacja zawodów Pucharu Europy i MEJ była identyczna. Reprezentant Polski zajął 14. lokatę na 17 zawodników. Zawodnik urodzony w Kijowie był również 14. na półmetku. Polyvach stracił ponad 3,5 sekundy do zwycięzcy, którym był Rosjanin Jewgienij Rukosuew.