PE w Oberggen: Meillard najlepszy w slalomie, punkty Jasiczka

17:04, 14.12.2016 Marek Cielec

We włoskim Obereggen alpejczycy rywalizowali w trzecich w tym sezonie zawodach Pucharu Europy w slalomie. Prym wiedli zawodnicy dobrze znani z Pucharu Świata, choć nie z czołowej grupy. Zwyciężył 20-letni Loic Meillard. W zawodach zapunktował Michał Jasiczek.

Meillard w PŚ w Val d`Isere szczególnie z dobrej strony pokazał się w pierwszym przejeździe giganta, po którym zajmował 10. miejsce. Drugiego nie ukończył podobnie jak pierwszego przejazdu slalomu i Francję opuścił bez punktów. Dziś w Obereggen poprawił sobie z pewnością nastrój zwycięstwem w slalomie Pucharu Europy. Młody Szwajcar pokonał m.in. mistrza świata z 2011 i 2015 roku Jeana Baptista Grange`a, który zajął drugie miejsce ze stratą 0,19 sek. Trzecie miejsce zajął 11. zawodnik PŚ w Val d`Isere i rodak Meillarda - Daniel Yule (+0,33 sek.). Meillard prowadził już po pierwszym przejeździe i udało mu się obronić tę pozycję. Jest to jego pierwsza wygrana w Pucharze Europy w slalomie. Wcześniej udawało się 3 razy wygrać slalom gigant. Tuż za podium był dziś Leif Kristian Haugen, który jest aktualnie liderem klasyfikacji slalomu oraz klasyfikacji generalnej. Piąte miejsce zajął Jonathan Nordbotten, a szóste Linus Strasser. Siódmy był Ramon Zenhäusern, ósmy Sebastian Foss-Solevåg. Na dziewiątym miejscu został sklasyfikowany mistrz świata juniorów Istok Rodes, a na dziesiątym Tommaso Sala. Punkty zdobył również reprezentant Polski Michał Jasiczek. Polak zajął 24. miejsce ze stratą 4,13 sek.

Pełne wyniki slalomu

Kolejne zawody PE mężczyzn odbędą się w czwartek (slalom gigant) i piątek (slalom) w Andalo.