PE w Lillehammer: Historyczny start Polek w bobslejowych dwójkach

15:44, 24.11.2019 Kamil Karczmarek

Kobieca reprezentacja Polski w bobslejach rozpoczęła sezon. Polki po raz pierwszy w historii wystartowały w zawodach dwójek. Ich lokaty w zmaganiach Pucharu Europy w Lillehammer były odległe.

W Lillehammer wystartowały dwie polskie dwójki w stawce 13 duetów. Lepiej spisała się Sylwia Smolarek z rozpychającą Julią Słupecką. Reprezentantki naszego kraju zajęły 11. miejsce ze stratą 4 sekund i 29 setnych. Na ostatniej, 13. pozycji uplasowały się Linda Weiszewski i Aleksandra Byczkowska. Polki straciły 5 sekund i 76 setnych. Najlepsze okazały się Andreea Grecu/Ioana Gheorghe, które prowadziły także po pierwszym ślizgu. Rumunki wyprzedziły o 31 setnych Margot Boch/Carla Senechal i o 53 setne Alenę Osipenko/Julię Egoszenko.

Dwójki kobiet

Trzy dni przed zawodami dwójek odbyła się rywalizacja monobobów. Niestety, zabrakło w niej reprezentantek Polski, chociaż kilka zawodniczek wystartowało w obydwu konkurencjach. W pojedynczych bobslejach triumfowała Anastazja Makarowa. Rosjanka pokonała o 8 setnych Margot Boch i o 23 setne Karlien Sleper.

Monoboby kobiet

Na Pucharze Europy w Lillehammer rywalizowali także mężczyźni. Pierwotnie wystartować miała tutaj polska kadra, ale obecnie jest bez trenera. W dwójkach wygrał Maximilian Illmann przed Oskarsem Melbardisem i Mihaiem Cristianem Tenteą. Na podium zawodów czwórek stanęli: Rostisław Gaitukiewicz, Romain Heinirch i Michael Kuonen.