Alpejski PE w Andalo: Triumf Simone Wild w slalomie gigancie, Gąsienica-Daniel 21.

18:41, 15.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 19:11, 15.12.2016

Szwajcarka Simone Wild zwyciężyła dziś w pierwszych zawodach alpejskiego Pucharu Europy w Andalo. Zmagania odbyły się na trasie slalomu giganta.

Skład zawodniczek na podium był taki sam jak w zawodach w gigancie w Trysil, Wtedy wygrała Kristin Anna Lysdahl przed Simone Wild i Elisabeth Kappaurer. Tym razem kolejność była zupełnie inna. Na pierwszym miejscu zawody zakończyła Wild, która ostatnio zaliczyła świetny występ w Pucharze Świata w Sestriere, gdzie zajęła 7. miejsce. Drugie miejsce zajęła Kappaurer - dla niej to najlepszy występ w karierze. Trzecia była tym razem Lysdahl, która pozostaje wciąż na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy jak i klasyfikacji giganta z całkiem sporą przewagą. Wild triumfowała z przewagą niedużą, bo tylko 0,24 sek., ale miała najlepsze oba przejazdy. Dużo więcej do pierwszej dwójki straciła Lysdah. Z Wild przegrała ona o ponad sekundę (+1,34 sek.). Tuż za podium uplasowała się Katharina Gallhuber, a jedno miejsce niżej Mélanie Meillard. Na szóstym miejscu była Camille Rast, na siódmym Katharina Liensberger, a na ósmym Nicole Agnelli. Dopiero 14. była zwyciężczyni giganta z Kvitfjell Clara Direz. Polska zawodniczka - Maryna Gąsienica-Daniel - jak na razie punktuje w każdych zawodach PE, w których startuje. Dziś zajęła 21. miejsce ze stratą 3,89 sek. do Simone Wild.  Dla Wild dzisiejsza wygrana była drugą w karierze w Pucharze Europy. Pierwszy raz zwyciężyła w lutym tego roku w bułgarskim ośrodku Borowec.