Paweł Słowiok najlepszy w mistrzostwach Polski

20:54, 08.10.2017 Kamil Karczmarek

Paweł Słowiok po pasjonującej końcówce wygrał mistrzostwa Polski w kombinacji norweskiej. Na podium stanęli również Adam Cieślar i Szczepan Kupczak. Zawody odbyły się w Szczyrku.

Na skoczni nie było niespodzianki. Najlepszy wynik osiągnął Szczepan Kupczak. Miał on 38 sekund przewagi nad zajmującymi ex eaquo drugie miejsce Pawłem Twardoszem i Wojciechem Marusarzem. Czwarty ze stratą 42 sekund był Paweł Słowiok, a piąty Adam Cieślar, który tracił 46 sekund. Zapowiadało to bardzo ciekawą rywalizację na trasie biegu na 10 kilometrów.

Swoje świetne możliwości biegowe potwierdzili Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Zawodnicy AZS AWF Katowice najpierw wyprzedzili Marusarza i Twardosz, a potem doszli do Kupczaka. To właśnie trójka kombinatorów AZS AWF Katowice startująca w zawodach Pucharu Świata stoczyła batalię o zwycięstwo.

Ostatecznie mistrzem Polski został Słowiok, który minimalnie pokonał Cieślara. Trzeci z niewielką stratą finiszował Kupczak. Polscy kombinatorzy są na dobrej drodze przygotowań do sezonu olimpijskiego.