Owocne treningi biathlonistek, trener zadowolony

fot. M. Król

Polskie biathlonistki od kwietnia trenują z nowym trenerem Norwegiem Tobias Torgersenem. W rozmowie z Polską Agencją Prasową trener przyznał, że jest zadowolony z dotychczasowych treningów. 

Ostatnie zgrupowanie kadra biathlonistek w składzie: Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj, Weronika Nowakowska i Kamila Żuk, odbyła w Oslo. Podczas dwutygodniowego obozu zawodniczki wystartowały w zawodach Blink Festival, w których udział wzięły czołowe zawodniczki Pucharu Świata nie tylko w biathlonie ale również biegach narciarskich. – Dzięki temu, że obóz odbył się w Oslo, mogłem spędzić więcej czasu z rodziną. To była świetna okazja dla zawodniczek, by trenować w nowym miejscu, a ja bardzo dobrze znam te okolice i całą infrastrukturę sportową. Są tam idealne warunki dla sportowców do pracy na najwyższym poziomie – mówił PAP trener Torgersen.

W poprzednich sezonach kadra biathlonistek była rozbita wewnętrznie z powodu konfliktu z trenerem Kołodziejczykiem. Teraz atmosfera uległa znacznej poprawie. -Jestem bardzo zadowolony z atmosfery w drużynie i wdzięczny za to, jak zostałem przyjęty jako trener, zarówno przez zawodniczki, jak i przez związek. Nie jest łatwo przejmować reprezentację, kiedy tak niewiele czasu pozostało do igrzysk olimpijskich. Dogadaliśmy się szybko co do tego, czego oczekują biathlonistki, a jaki ma być mój wkład. Cała szóstka współpracuje ze sobą bardzo dobrze, to dla mnie najważniejsze – ocenił trener.

Elementem nad którym pracują nasze zawodniczki jest strzelanie, a przede wszystkim strzelanie pod presją. – W tym celu wzięliśmy udział w festiwalu „Blink”, poza tym wprowadziłem wewnętrzne zawody. Nawet kiedy dziewczyny rywalizują tylko między sobą, podchodzą do tego poważnie i się tym przejmują. Na początku czuły się z tym trochę niekomfortowo, ale z czasem zaczęło im się to podobać. Na koniec każdego zgrupowania wyłaniamy najlepiej strzelającą zawodniczkę, dla której mam zresztą zawsze drobną, symboliczną nagrodę finansową – opisuje Norweg.

W najbliższym czasie kadra odbędzie zgrupowanie w Dusznikach-Zdrój, gdzie w dniach 2-3 września odbędą się Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Tym samym Polki rezygnują z udziału w mistrzostwach świata, które odbędą się w rosyjskim Czajkowskim.

źródło: PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.