OOM Podkarpackie 2018: Nicholas Czarnik, Katarzyna Hreśka i Patrycja Florek ze złotymi medalami w pierwszym dniu zmagań w narciarstwie alpej

19:09, 02.03.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 21:22, 03.03.2018

W czwartek odbyły się pierwsze zawody tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w narciarstwie alpejskim. Młodzi alpejczycy z kategorii junior B rywalizowali w Ustrzykach Dolnych w supergigancie i kombinacji alpejskiej. Dwa złote medale w rywalizacji mężczyzn zdobył Nicholas Czarnik. Wśród kobiet w super G triumfowała Katarzyna Hreśka, a w kombinacji Patrycja Florek.

Najpierw zawodnicy z grupy wiekowej junior B wzięli udział w zmaganiach w supergigancie, który był jednocześnie pierwszą częścią kombinacji. W supergigancie dziewcząt triumfowała Katarzyna Hreśka. Drugie miejsce zajęła Patrycja Florek, która straciła do zwyciężczyni 0,14 sek. Na trzeciej pozycji uplasowała się natomiast Anna Skarbek-Malczewska (+0,19 sek.). Czwarta była Gabriela Hopek (+0,76 sek.), piąta Oliwia Kądziołka (+1,17 sek.), a szósta Olga Nowotny (+1,31 sek.). Wśród mężczyzn w tej konkurencji pewnie zwyciężył Nicholas Czarnik, który uzyskał przewagę 1,21 sek. nad drugim zawodnikiem - Piotrem Browarskim. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Zakrzewski (+1,34 sek.). Czwarte miejsce zajął Maksymilian Fronczak (+1,45 sek.), a szóste Bartłomiej Sanetra (+1,89 sek.).

Wyniki super G - juniorka B

Wyniki super G - junior B

W drugim przejeździe kombinacji kobiet - slalomie - najlepsza była Patrycja Florek. Pozwoliło jej to na awans na pierwsze miejsce w kombinacji i zdobycie złotego medalu. Gabriela Hopek przesunęła się z czwartego na drugie miejsce (+0,71 sek.), a Katarzyna Hreśka spadła z pierwszego na trzecie notując już dużą stratę do pierwszej dwójki (+3,08 sek.). Antonina Sawicka w kombinacji zajęła czwarte miejsce (+3,65 sek.), piąta była Emilia Żółtek (+3,96 sek.), a szósta Oliwia Kądziołka (+4,16 sek.).

Pozycję lidera po supergigancie utrzymał w kombinacji mężczyzn Nicholas Czarnik. W slalomie miał on szósty wynik, ale udało mu się obronić zwycięstwo, choć jego przewaga ostatecznie wyniosła zaledwie 0,01 sek. Tyle stracił do niego Bartosz Szkoła, który był drugi. Trzecie miejsce zajął najlepszy w slalomie - Błażej Budz (+0,19 sek.). Na pozycji czwartej uplasował się Bartłomiej Sanetra (+0,39 sek.), na piątej Piotr Browarski (+1,25 sek.), a na szóstej Jan Kinal (+1,53 sek.).

Wyniki kombinacji alpejskiej - juniorka B

Wyniki kombinacji alpejskiej - junior B

W sumie w zawodach wystartowało 37 zawodników w kategorii junior B i 24 zawodniczki.

Źródło: Informacja własna, oom2018.podkarpackisport.pl