OOM Podkarpackie 2018: Nicholas Czarnik i Gabriela Hopek ze złotem za slalom gigant

14:37, 03.03.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 21:21, 03.03.2018

W slalomie gigancie rywalizowali alpejczycy z kategorii junior B drugiego dnia zmagań w narciarstwie alpejskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Na stoku w Ustrzykach Dolnych zwyciężyli Nicholas Czarnik wśród mężczyzn i Gabriela Hopek wśród kobiet.

Gabriela Hopek zdobyła swój drugi medal na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, której gospodarzem jest województwo podkarpackie. W czwartek zdobyła srebro za kombinację, a wczoraj w slalomie gigancie była najlepsza. Hopek była liderką po pierwszym przejeździe, a w drugim uzyskała drugi wynik. Pozwoliło jej to na odniesienie zwycięstwa z przewagą 0,40 sek. nad Katarzyną Hreśką, która zajęła drugie miejsce. Dla Katarzyny Hreśki to już trzeci medal, bowiem pierwszego dnia wywalczyła złoto za supergigant i brąz za kombinację. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Florek, również multimedalistka. Podobnie jak Hreśka, Florek skompletowała już medale każdego rodzaju. W super G była druga, w kombinacji pierwsza, a dziś zdobyła brąz. Jej strata do Hopek wyniosła 0,53 sek. Kolejne zawodniczki miały już ponad sekundę straty do zwyciężczyni. Czwarta była Anna Skarbek-Malczewska (+1,24 sek.), piąta Emilia Żółtek (+3,56 sek.), a szóste Olga Nowotny (+4,81 sek.).

Wyniki slalomu giganta - Juniorka B

Trzeci złoty medal wywalczył w piątek Nicholas Czarnik. Triumfował on dwukrotnie w czwartek - w supergigancie i kombinacji, a trzecie zwycięstwo dołożył wczoraj w slalomie gigancie. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Bartosz Szkoła - srebrny medalista z kombinacji - ze stratą 0,71 sek. Trzecie miejsce przypadło z kolei Janowi Zakrzewskiemu, który przegrał z Czarnikiem o 1,33 sek. Zakrzewski stał również na najniższym stopniu podium w czwartek, po zajęciu trzeciego miejsca w super G. Czwarty w gigancie był Maksymilian Fronczak (+1,98 sek.), piąty Błażej Budz (+2,27 sek.), a szósty Piotr Browarski (+2,78 sek.).