OOM Małopolska 2017: Poznaliśmy mistrzów Polski w gigancie i kombinacji w kategorii junior A

20:21, 25.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 00:22, 27.03.2017

Dziś w Zakopanem odbyły się ostatnie już zawody w narciarstwie alpejskim w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych Małopolska 2017. Wczoraj odwołano zmagania w slalomie gigancie, tak więc dziś zostały przeprowadzone zawody w slalomie gigancie jak i kombinacji slalomowej w kategorii junior A. Mistrzem w obu konkurencjach został wśród chłopców Piotr Habdas, zaś wśród dziewcząt gigant wygrała Daria Krajewska, a kombinację Katarzyna Wąsek.

W slalomie gigancie chłopców Piotr Habdas pokonał o 0,92 sek. drugiego zawodnika, którym był Paweł Pyjas. Trzecie miejsce ze stratą 1,80 sek. zajął Szymon Bębenek. Zaledwie 0,09 sek. zabrakło do podium Dawidowi Kotwicy, który był czwarty. Piąte miejsce zajął Norbert Wróbel (+2,54 sek.).

Wyniki slalomu giganta - junior A

Gigant dziewcząt zakończył się zwycięstwem Darii Krajewskiej, która uzyskała solidną przewagę 0,83 sek. już w pierwszym przejeździe nad Kasią Wąsek, a w drugim dołożyła 1,01 sek. Wąsek stanęła na drugim stopniu podium, które uzupełniła najmłodsza z tej trójki Martyna Kałuża (+3,12 sek.). Na czwartym i piątym miejscu znalazły się medalistki ze slalomu: Zofia Zdort i Iwona Kohut.

Wyniki slalomu giganta - juniorka A

Piotr Habdas najlepszy był także w kombinacji, do której zaliczono pierwszy przejazd z zawodów gigantowych oraz jeden przejazd slalomu. W tej konkurencji skład podium był taki sam jak w gigancie. Drugie miejsce zajął Paweł Pyjas (+0,67 sek.), a trzecie Szymon Bębenek (+0,80 sek.). Czwarty był Wiktor Apola (+2,02 sek.), a piąty Dawid Kotwica (+2,27 sek.).

Wyniki kombinacji - junior A

W kombinacji dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Wąsek, która miała najlepszy czas slalomu. Daria Krajewska w slalomie uzyskała dopiero 13. wynik i straciła dwie pozycje spadając na trzecie miejsce (+1,04 sek.). Darię pokonała ją jeszcze Martyna Kałuża (+0,96 sek.), która została vice-mistrzynią w kombinacji.  Czwarta była Iwona Kohut, a piąta Julia Włodarczyk.