Oficjalny kalendarz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przedstawiła kalendarz zmagań Pucharu Świata oraz innych cyklów w kombinacji norweskiej w sezonie 2017/18. Wszystko podporządkowane igrzyskom olimpijskim w Pjongczangu.

Sezon rozpocznie się 24 listopada zawodami Ruka Triple. Potem odbędą się zmagania w Lillehammer (w tym pierwsza drużynówka) i w Ramsau. Po przerwie świątecznie Puchar Świata w kombinacji po raz pierwszy zawita do Otepaa. Następnie weekendy we Włoszech i we Francji oraz Seefeld Nordic Triple. Po zmaganiach w Europie dwuboiści przeniosą się do Azji. Do kalendarza do długiej przerwie wróciła Hakuba. Następnie odbędą się igrzyska olimpijskie. Po walce o medale w Korei, przyjdzie czas na rywalizację w Skandynawii i w Niemczech.

Kalendarz Pucharu Świata 2017/18

Podano także kalendarze Pucharu Kontynentalnego. W pierwszych w historii zawodach tej rangi kobiet konkursy odbędą się na 4 obiektach. Będą to Otepaa, Hoydalsmo w Norwegii, Kandersteg w Szwajcarii oraz Niżny Tagił w Rosji.

Kalendarz Pucharu Kontynentalnego kobiet 2017/18

Zmiana nastąpi w Pucharze Kontynentalnym mężczyzn. Do kalendarza powrócą zawody ze startu wspólnego. Ta konkurencja na przyszłości wrócić do kalendarza Pucharu Świata, ale najpierw musi przejść test w zawodach niższej rangi.

Kalendarz Pucharu Kontynentalnego mężczyzn 2017/18

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.