Oficjalnie: Danny Winkelmann trenerem polskich kombinatorów

Polski Związek Narciarski już oficjalnie podjął decyzję o zatrudnieniu nowego trenera kadry kombinatorów norweskich. Potwierdziły się zatem wcześniejsze doniesienia, że szkoleniowcem zostanie Niemiec Danny Winkelmann.

Rewolucja w Polskim Związku Narciarskim tuż przed sezonem olimpijskim dotknęła także kadrę kombinatorów. Najpierw znienacka zwolniono byłego trenera Mateusza Wantuloka a także Jana Szturca, który zmagał się z problemami zdrowotnymi. Wczoraj informowaliśmy o pierwszym zgrupowaniu kadry, któremu przyglądał się niemiecki szkoleniowiec juniorów Danny Winkelmann. Właśnie o nim polskie media pisały niedawno, jako głównym kandydacie do objęcia stanowiska głównego trenera Polaków. Zarząd PZN 18. maja zdecydował się podpisać z Niemcem umowę.

– Trener jest na etapie organizacji szkolenia sportowego oraz doboru członków sztabu szkoleniowego. Podczas pierwszego zgrupowania, które odbyło się w Szczyrku w dniach 14-18 maja, Danny Winkelmann zapoznał się z warunkami, które będzie miał zapewnione w Polsce podczas realizacji zadań – czytam na stronie PZN. Winkelmann podczas spotkania w siedzibie związku stwierdził, że warunki w naszym kraju są zadowalające i wyraził chęć współpracowania z innymi trenerami, w tym i klubowymi.
Źródło: PZN

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.