Zamknij

Odnowienie skoczni Copper Peak coraz bardziej realne?

13:12, 18.10.2017 Mateusz Król
Skomentuj

fot. zczuba.sport.pl

Już od kilku miesięcy przebudowa skoczni narciarskiej w Ironwood jest jednym z nietracących na popularności tematem w Stanach Zjednoczonych. Zza oceanu przychodzą kolejne informacje o planach projektowych i wyzwaniach jakich czekają osoby, podejmujące się ich próby realizacji.

Imponująca konstrukcja uznawana za szóstą największą skocznię na świecie powstała w 1969 roku. Szkoda, że nie wykorzystano wielkiej możliwości jaka stała przed Amerykanami. Ostatni konkurs Pucharu Świata odbył się tam w 1981 roku, a ostatnie skoki oddano na tym obiekcie w 1994 roku. Po tym czasie skocznia była nie używana przez, co jej stan bardzo się pogorszył.

Wielkie zmiany rozpoczęły się w roku 2013, gdzie postanowiono o reaktywacji skoczni. W wynku takiego działania udało się ulepszyć wyciąg krzesełkowy, windę, drenaż na skoczni oraz zeskok. Niestety pojawiły się później problemy zwłaszcza finansowe, aby zrealizować postawione cele.

W pewnym momencie udało się jednak uzyskać wsparcie dla projektu, które zostało udzielone przez współprzewodniczących fundacji - Billa Demonga i Boba Jacquarta oraz dyrektora wykonawczego Johna Heiliga. Zebrana kwota miała by być przeznaczona na remont obiektu. Przede wszystkim dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności istnieje szansa, aby przywrócić dawny stan tej skoczni.

Skoki narciarskie są jednym z najpopularniejszych sportów w Europie, co przekłada się na wysoką oglądalność. Organizacja prestiżowych zawodów jest dobrą promocją kraju, ale wymaga przygotowania. - Ze względu na brak odpowiedniego obiektu w Stanach Zjednoczonych nie mamy możliwości zorganizowania międzynarodowych zawodów w lotach narciarskich - wskazał Jacquat. Najważniejsze jednak, że starają się osiągnąć cel. - Projekt inżynieryjny jest obecnie zrealizowany na poziomie 30%. W kolejnej fazie skupimy się na etapach związanych z inżynierią budowlaną, mechaniczną oraz środowiska - podsumował Bob.

Dofinansowanie przez państwo w znacznym stopniu usprawniły by prace przez, co podjęte zostały odpowiednie kroki. Wielką rolę odegrał w tej sprawie senator stanu - Tom Casperson, który pomógł stworzyć projekt ustawy. Zakłada ona przekierowanie środków finansowych na Regionalny Fundusz Turystyki i Sportu północnego Michigan. Pod koniec września Senacki Komitet Handlowy wyraził pozytywne stanowisko, następnie będzie trzeba uzyskać zgodę całego Senatu, a potem w przypadku sukcesu niezbędna będzie akceptacja Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, a na końcu potwierdzenia przez gubernatora stanu Michigan.

Źródło: yourdailyglobe.com

 

 

 

 

 

(Mateusz Król)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%