Odbyły się pierwsze w tym roku zawody FIS na półkuli południowej

13:37, 28.07.2017 Marek Cielec

W chilijskim El Colorado miały wczoraj miejsce pierwsze tegoroczne zawody w narciarstwie alpejskim liczące się do rankingu FIS. Panie i panowie mogli startować w slalomie gigancie, zdecydowaną większość zawodników stanowili reprezentanci gospodarzy, a z Europy pojawiło się niewielu alpejczyków.

Zawody mężczyzn zdominowali reprezentanci Chile. Wszystkie 3 miejsca na podium zajęli zawodnicy z tego kraju. Zwyciężył Andres Figueroa, który reprezentował Chile na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz. Na drugim miejscu ze stratą 0,18 sek. uplasował się Roberto Pirozzi, natomiast trzeci był Francisco Allendes (+0,20 sek.).

Wyniki giganta mężczyzn

Wśród kobiet najlepsza była Argentynka Carolina Blaquier, która pokonała drugą zawodniczkę - Noelle Barahonę - o 0.31 sek. Barahona w swojej karierze dwukrotnie wygrywała klasyfikację giganta w Pucharze Ameryki Południowej, dwa razy triumfowała też w klasyfikacji generalnej, a w poprzednim sezonie zajęła 3. miejsce w łącznym rankingu i zwyciężyła w zjeździe. Trzecią pozycję we wczorajszym gigancie zajęła kolejna alpejka z Chile - Fernanda Leon (+1,82 sek.).

Wyniki giganta kobiet

Dziś w El Colorado odbędą się wyścigi w slalomie. W tym dniu rozpoczyna się też rywalizacja w RPA.