Norwegowie manipulowali przy mistrzostwach świata? [SONDA]

CS2F5093Pamiętacie mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oslo 2011? W Norwegii było to prawdziwe święto, które znalazło uznanie w oczach całego świata. Dzisiaj wychodzą na jaw zaskakujące fakty o tej imprezie. Telewizja NRK przyznała się do podkładania głosów publiczności w realizacji telewizyjnej!

Każdy, kto oglądał konkurencje biegowe podczas mistrzostw świata w Oslo, musiał zwrócić uwagę na niewiarygodny doping ze strony kibiców. Szczególnie, kiedy do mety zbliżali się reprezentanci gospodarzy. Dzisiaj okazuje się, że NRK celowo podkładało dźwięki, aby podrasować widowisko. – Dźwięk był podkładany podczas wszystkich konkurencji w biegach narciarskich i częściowo w trakcie konkursów skoków, aby sprawić lepsze wrażenie dla widzów telewizyjnych – potwierdził dyrektor sportowy kanału Rune Haug.

Władze norweskiej telewizji publicznej nie uważają, aby ten zabieg podchodził pod manipulację. Innego zdania jest Pal Aam, profesor dziennikarstwa. Jego zdaniem przekaz „na żywo” z wydarzenia sportowego powinien być w pełni prawdziwy. – Podkładanie dźwięków z wcześniej przygotowanych archiwów jest po prostu oszustwem i manipulacją – stwierdził Aam. Okazuje się jednak, że Norwegowie stosują takie zabiegi już od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (1994). Warto podkreślić, że zarówno mistrzostwa w Oslo, jaki i IO w Lillehammer przeszły do historii, jako jedne z najpiękniejszych zimowych imprez. Wielu może zatem odczuwać zawód.

A co Wy myślicie o tej sprawie? Weźcie udział w naszej sondzie!

SONDA
Czy Twoim zdaniem zabiegi NRK podczas MS w Oslo, to manipulacja?

Źródło: Interia.pl

One thought on “Norwegowie manipulowali przy mistrzostwach świata? [SONDA]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.