Niemcy na czele każdej klasyfikacji PŚ w saneczkarstwie po Koenigssee

13:14, 09.01.2019 Mateusz Król

Za nami pierwsza w nowym roku saneczkarska rywalizacja w zawodach Pucharu Świata. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w niemieckiej miejscowości Koenigssee. Jak prezentują się klasyfikacje generalne po tych zmaganiach?

W jedynkach kobiet większych zmian nie ma, chociaż aktualna liderka Natalia Geisenberger zajął dopiero ósme miejsca. W sześciu dotychczasowych wyścigach nie schodziła poniżej drugiego miejsca, dlatego z liczbą 612 punktów, utrzymała prowadzenie. Za jej plecami znajduję się kolejna Niemka. Julia Tabitz wygrała w Koenigssee i traci do swojej rodaczki 17 pkt. Podium uzupełnia Summer Britcher. Amerykanka była druga w ostatnim konkursie i ma teraz na koncie 415 pkt. Natalia Wojtuściszyn i Ewa Kuls-Kusyk nie startowały. Zajmują kolejno 29 oraz 32 miejsce. Klaudia Domradzka plasuje się na 37 miejscu.

Klasyfikacja

W rywalizacji jedynek męskich Johannes Ludwig jest liderek klasyfikacji generalnej. Niemiec zgromadził dotychczas 441 punktów. W byciu liderem nie przeszkodziło mu dopiero 20 miejsce w Koenigsse. Drugi w tabeli jest Roman Repołow z Rosji, któremu udało się do tej pory uzbierać 413 pkt. Najlepszą trójkę zamyka Wolfgang Kindl. Austriak ma 11 punktów straty do reprezentanta Rosji. Najlepszym z Polaków jest Maciej Kurowski, który plasuje się na 25 pozycji (80 pkt.). Mateusz Sochowicz, który miniony spędził głównie w szpitalu, znajduje się na 31 miejscu (56 pkt.). Kasper Tarnawski z 5 punktami zajmuje 47 lokatę.

W dwójkach męskich na prowadzeniu jest Toni Eggert wraz ze swoim partnerem Saschą Beneckenem. Niemcy wygrali ostatnio i umocnili się na pozycji lidera. Mają teraz 625 pkt. Za nimi plasują się ich rodacy. Tobias Wendl i Tobias Arlt mają do niech równe 109 punktów straty. W trójce znajdują się jeszcze Austriacy Thomas Steu. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli ostatni szesnaste miejsce, ale w Pucharze Świata sklasyfikowani są o pięć pozycji wyżej.