Natalia Nieprajewa wygrywa ostatni bieg w Muonio. Izabela Marcisz 11., Urszula Łętocha 12.

09:59, 11.11.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 11:41, 11.11.2018

Natalia Nieprajewa wygrała ostatni test formy w Muonio przed Pucharem Świata. Rosjanka była najszybsza na dystansie dziesięciu kilometrów techniką łyżwową. Drugie miejsce zajęła wczorajsza triumfatorka Victoria Carl, a trzecie Sandra Ringwald. Urszula Łętocha uplasowała się na dwunastek lokacie, a Justyna Kowalczyk nie startowała. Juniorka Izabela Marcisz miała najlepszy czas wśród Polek.

Sprint oraz bieg na 5 km klasykiem padły łupem Niemek. Teraz, w ostatnim z biegów rozgrywanym w Olos (Muonio), przyszedł czas na rosyjski triumf. Natalia Nieprajewa była najszybsza na dystansie dziesięciu kilometrów stylem dowolnym. 23-latka wyprzedziła na mecie triumfatorkę z wczoraj Victorię Carl, ostatecznie o 9,8 s. Trzecie miejsce zajęła z kolei zwyciężczyni sprintu w Finlandii - Sandra Ringwal, która przegrała z Nieprajewą o 30,2 s. Tuż za podium znalazła się jedna z najlepszych biathlonistek, reprezentantka gospodarzy Kaisa Makarainen (+40,5 s). Piątkę zamknęła druga z Rosjanek Mariya Istomina (+41,5 s).

Tak jak w poprzednich biegach, bardzo dobrze spisały się reprezentantki Niemiec. Oprócz Victorii Carl i Sandry Ringwald w dziesiątce znalazły się jeszcze cztery Niemki. Szóste miejsce zajęła Katharina Hennig, ósme Pia Fink, dziewiąte Julia Belger, a 10. Laura Gimmler. Między nimi znalazła się tylko Rosjanka Anna Zherebyateva. Tuż za najlepszą dziesiątka została sklasyfikowana Stefanie Boehler, a za nią, na dwunastej lokacie, reprezentantka biało-czerwonych Urszula Łętocha. Do zwycięskiej Nieprajewy Polka straciła 1:27,2 s, a więc praktycznie tyle samo, ile wczoraj na dystansie o połowę krótszym. Czas Agaty Warło nie został pokazany na finiszu, a Justyna Kowalczyk nie startowała.

Wśród juniorek najlepsza okazała się być Izabela Marcisz, która uzyskała lepszy czas od pozostałych Polek. W ogólnej klasyfikacji zajęła jedenaste miejsce. Do zwyciężczyni straciła minutę i piętnaście sekund. Weronika Kaleta miała dziś dwudziesty dziewiąty czas, Monika Skinder trzydziesty, a Magdalena Kobielusz trzydziesty pierwszy.

Testy formy w Olos przed Pucharem Świata zostały zaskoczone. Za tydzień biegacze i biegaczki sprawdzą swoją formę w Norwegii i Szwecji. W dniach 16-18 listopada w Bruksvallarnie zostanie rozegrana rywalizacja na 5/10 km łyżwą, potem na 10/15 km klasykiem, a na koniec w sprincie. W Beitostolen z kolei najpierw odbędą się na biegi na 10/15 km stylem klasycznym, następnie panowie i panie pobiegną w sprincie, a zawody FIS-owskie zakończą starty na 10/15 kilometrów techniką łyżwową. W Szwecji zobaczymy reprezentantów Polski.