Narciarstwo alpejskie: Była mistrzyni świata kończy karierę

fot. Christian Jansky via Wikimedia Commons

Niespełna trzydziestojednoletnia alpejka Taina Barioz postanowiła zakończyć swoją karierę. Do podjęcia takiej decyzji skłoniła ją kolejna kontuzja, z którą zmaga się o kilku miesięcy.

Taina Barioz po czternastu latach uprawiania narciarstwa alpejskiego, żegna się z wyczynowym sportem. Pochodząca z Courchevel zawodniczka być może chciałaby się jeszcze ścigać, ale nękające ją kontuzje zmusiły do podjęcia drastycznej decyzji. – Po kilku miesiącach refleksji nadszedł czas, aby powiedzieć, że piękna przygoda mojego życia dobiega końca – przyznała Barioz. Francuzka podkreśliła, że z kontuzjami można walczyć do pewnego momentu. – Ostatnia kontuzja dała mi się we znaki. Zrozumiałam, że muszę słuchać sygnałów, które daje mi ciało – tłumaczyła.

Największym sukcesem w karierze Tainy było wywalczenie złotego medalu w rywalizacji drużynowej podczas mistrzostw świata w Ga-Pa 2011. W całej karierze dwukrotnie stawała na podium Pucharu Świata. Ostatni raz w Sankt Moritz w 2016 roku podczas zawodów gigantowych.

Źródło: skiweltcup.tv

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: