MŚJ: Złoty David Siegel, Przemysław Kantyka dwunasty

11:11, 23.02.2016 Aneta Kosiura

DSC_0447-Copy1

W dniu dzisiejszym odbył się konkurs indywidualny z cyklu Mistrzostw Świata Juniorów w rumuńskim Rasnovie. Złoty medal wywalczył David Siegel. Najlepszym z Polaków był Przemysław Kantyka sklasyfikowany na 12. miejscu.

Po pierwszej serii po skoku na odległość 96,5 metra prowadził Japończyk Ryoyu Kobayashi wraz z Domenem Prevcem, który uzyskał w swoim skoku 95 metrów. Trzecie miejsce  zajmował David Siegel, który również wylądował na 95 metrze. Poza podium plasował się Viktor Polasek, który po skoku na 96,5 metra odnotował 2,5 pkt straty do liderów.

Podczas drugiej serii wszystkich pogodził zajmujący po pierwszej serii trzecie miejsce David Siegel. Niemiec w drugiej serii uzyskał odległość 96,5 metra co dało mu zwycięstwo z 4 punktową przewagą. Srebrny medal wywalczył Domen Prevc ( 95,5 m ; 245,0 pkt). Brąz zdobył ostatecznie prowadzący po pierwszej serii Japończyk. Ryoyu Kobayashi w swojej drugiej próbie wylądował na 94 metrze ze stratą 4,2  punktu do Niemca. Najgorsze dla sportowca podczas takiej imrezy miejsce czwarte zajął Viktor Polasek ( 96,5 m oraz 94,5 m ; 240,7 pkt).

Najlepszym z Biało-Czerwonych był Przemysław Kantyka, który po skokach na odległości 93,0 metrów oraz 89,0 metrów sklasyfikowany został na 12. miejscu z dorobkiem 220,5 pkt. Łukasz Podżorski zajął miejsce 23. (90,0 oraz 88,5 m ; 211,0 pkt), Dominik Kastelik 28. ( 87,0 m oraz 85,0 m ; 204,7 pkt).

Niestety do drugiej serii nie awansował Krzysztof Leja, który uzyskał w swoim skoku tylko 86,5 metra co dało mu 31. pozycje.

Zdyskwalifikowani zostali Krasimir Simitczijski oraz Patrick Gasienica.