MŚJ: Złote medale w biegach dla Rosji i Szwecji, Bury 18.

19:38, 25.02.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 17:09, 29.02.2016

12662630_1727124750864911_8462853317898832281_nYakimushkin i Andersson zostali kolejnymi mistrzami świata juniorów w biegach narciarskich. Dziś kobiety rywalizowały na dystansie 10 km, a mężczyźni na trasie o 5 km dłuższej. Wszyscy stylem łyżwowym.

W czwartkowym biegu na 10 km stylem dowolnym, równych sobie nie miała Ebba Andersson. Szwedka prowadziła już od pierwszego pomiaru czasu, a na mecie znokautowała rywalki wyprzedzając kolejną zawodniczkę o 29 sekund. Srebro wywalczyła Katharina Hennig. Kolejny medal na tym czempionacie wywalczyła też Tiril Udnes Weng. Norweżka na pierwszym punkcie miała taki sam czas jak Hennig, ale ostatecznie straciła do Niemki 3,2 sekundy. W Rasnovie nie oglądamy polskich juniorek.

Rywalizację mężczyzn na dystansie 15 km stylem dowolnym wygrał Ivan Yakimushkin. Rosjanin na pierwszym punkcie kontroli czasu tracił do Stanshagena 0,8 sekundy, ale odrobił sporo i już na drugim punkcie był liderem. Ostatecznie wyprzedził on Norwega, który utrzymał drugie miejsce, o 12,2 sekundy. Świetną formę rosyjskich juniorów udowodnił uzupełniający podium Denis Spitsov, który stracił jednak do swojego rodaka 29,2 sek. Przyzwoity wyniki osiągnął dziś Dominik Bury. Polak uplasował się na 18. miejsce z czasem 1:30.2 sek, wolniejszym od złotego medalisty.