MŚJ w Park City: Złoto dla Polaska, Wąsek siódmy

01:06, 02.02.2017 Aneta Kosiura

Viktor Polasek

Viktor Polasek zwyciężył podczas dzisiejszego konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata Juniorów w amerykańskim Park City. Bardzo dobry występ Pawła Wąska zakończony siódmą pozycją.

Reprezentant Czech uzyskał w swoich skokach odległości 97 metrów i 96,5 metra co pozwoliło mu wywalczyć złoty medal z przewagą 2,6 punktu. Tuż za nim sklasyfikowany został Włoch Alex Insam, uzyskując w pierwszej próbie 97 metrów, a podczas drugiego skoku lądował dwa metry krócej. Ostatnie miejsce na podium a zarazem brązowy medal wywalczył Niemiec Constantin Schmid ( 92,5 m i 96,5 m ). Na tym najgorszym dla sportowca miejscu czwartym sklasyfikowany został Bor Pavlovcic ( 96,0 m i 95,5 m ), piąty był reprezentant Japonii Masamitsu Ito ( 91,5 m i 93,0 m), a szósty Słoweniec Ziga Jelar ( 90,0 m i 92,5 m). Na siódmym miejscu sklasyfikowany został reprezentant Polski Paweł Wąsek. Polak w swoim pierwszym skoku uzyskał odległość 95 metrów a podczas drugiej próby wylądował 3,5 metra bliżej. Najlepszą "10" zamknął reprezentant Austrii Markus Rupitsch ( 91,0 m i 90,0 m ). W "30" sklasyfikowanych zostało jeszcze dwóch Biało-Czerwonych. Bartosz Czyż był 22. ( 88,5 m i 88,0 m), a Tomasz Pilch 25. ( 91,5 m i 89,5 m ),

Niestety, z powodów sprzętowych zdyskwalifikowany został Dominik Kastelik.