MŚJ w Park City: Andersson i Vechkanov z tytułami

ebba andersson
fot. svt.se

Szwedka Ebba Andersson i Rosjanin Vladislav Vechkanov zwyciężyli w juniorskim czempionacie rozgrywanym w Park City techniką dowolną. Panie rywalizowały na dystansie 5 km, a panowie 10. Polacy niestety nie zachwycili.

Andersson nie miała sobie równych w rywalizacji pań. Druga Marte Maehlum Johansen straciła do Szwedki 13,8 s. Tuż za Norweżką, ze stratą 15,3 s do liderki uplasowała się Rosjanka Mariya Istomina. Czwarta była Włoszka Anna Comarella, piąte miejsce zajęła Amerykanka Katharine Ogden, a Francuzka Flora Dolci uplasowała się na szóstej pozycji. W biegu wystartowały dwie Polki. Obie uplasowały się pod koniec stawki. Agata Warło była 49., a Klaudia Kołodziej uplasowała się lokatę niżej.

Pełne wyniki biegu pań

Wśród panów najlepiej poradzili sobie Rosjanie. Reprezentanci tego kraju zajęli całe podium. Złoto wywalczył Vladislav Vechkanov. Drugi Egor Kazarinov stracił do rodaka tylko 7,9 s. Brązowy medal padł łupem Yaroslava Rybochkina. Tuż za podium uplasował się Norweg Harald Oestbe Amundsen. Piąty był kolejny reprezentant Rosji, Kirill Kilivnyuk, a Niemiec Janosch Brugger uplasował się na szóstej pozycji. Jedyny reprezentant Polski, Mateusz Haratyk zajął 25. miejsce.

Pełne wyniki biegu panów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.