MŚJ w Oteppa: Rosjanin i Szwedka ze złotem, słaby występ Polaków

16:08, 02.03.2018 Franek Damboń Aktualizacja: 16:10, 02.03.2018

Za nami kolejny dzień zmagań podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Biathlonie. Dziś odbyły się biegi sprinterskie juniorek młodszych i juniorów, gdzie wygrali odpowiednio młodsza siostra Hanny Oeberg - Elvira Oeberg oraz Michaił Perwuszyn. Polacy spisali się słabo.

Bieg sprinterski juniorek młodszych:

Szwedka Elvira Oeberg zdobywając złoto podczas tego biegu zaliczyła łącznie 1. karną rundę. Srebro przypadło Fince Heidi Nikkinen, która podobnie jak zwyciężczyni zaliczyła na strzelnicy 1. pudło. Brązowy medal przypadł Szwedce Amandzce Lundstroen, która zaliczyła bezbłędne strzelanie. Polki zajęły dalekie miejsca. Najwyżej z biało-czerwonych została sklasyfikowana Magda Piczura, która zaliczyła dwie karne rundy, zajmując 20. miejsce. Świetny bieg zaliczyła Joanna Jakieła, która zaliczyła aż 5 karnych rund, co dało jej w ostateczności 25. pozycję. 36. była Daria Gembicka, a 84. Karolina Janko.

Pełne wyniki biegu sprinterskiego juniorek młodszych

Bieg sprinterski juniorów:

Rosjanin Michaił Perwuszyn przy bezbłędnym strzelaniu wygrał bieg sprinterski. Drugi był Włoch Tomasso Giacomel, który podobnie jak złoty medalista dzisiejszych zawodów ani razu nie spudłował na strzelnicy. Brązowy medal przypadł Czechowi Viteslavowi Hornigowi, który zaliczył 1. karną rundę. Najwyżej z Polaków uplasował się Wojciech Filip, który przy 2. karnych rundach był 17. Na 40. miejscu został sklasyfikowany Wojciech Janik, zaliczając 3 błędy na strzelnicy. 55. pozycję zajął Mateusz Gierczyk, a 57. lokatę Łukasz Bałęczny.