MŚJ w Otepää: Szwedki i Rosjanie mistrzami świata w sztafecie, Polacy przeciętnie

15:42, 28.02.2018 Aneta Kosiura Aktualizacja: 15:43, 28.02.2018

Reprezentacja Szwecji zwyciężyła w biegu sztafetowym kobiet w estońskiej Otepää. Polki zajęły ósme miejsce. Wśród mężczyzn mistrzami świata zostali Rosjanie, a reprezentanci Polski sklasyfikowani zostali na 11. miejscu.

W biegu sztafetowym kobiet złote medale zdobyły Szwedki w składzie Amanda Lundstroem, Ella Halvarsson, Elvira Oeberg. Największe zasługi należą się tej ostatniej, gdyż startowała z blisko minutą straty do prowadzących Finek, a na mecie udało jej się o ułamki sekund pokonać Heidi Nikkinen i zapewnić sobie i drużynie mistrzostwo świata. Dla reprezentantki Szwecji jest to już drugi tytuł wywalczony na tych mistrzostwach, wcześniej zwyciężyła w poniedziałkowym biegu indywidualnym. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Norwegii ze stratą 37 sekund do liderek. Na najgorszym dla sportowca miejscu czwartym sklasyfikowane zostały reprezentantki Rosji, które zawiodły podczas strzelania, przystępując aż do pięciu rund karnych. Polski w składzie Magdalena Piczura, Joanna Jakiela oraz Paulina Pawliczek sklasyfikowane zostały na miejscu ósmym (+2.32.1 sek.).

Pełne wyniki kobiet

Wśród mężczyzn złoto w biegu sztafetowym zdecydowanie zdobyli Rosjanie w składzie Denis Tasztimerow, Andrej Wiuchin i Michaił Perwuszyn, którzy ukończyli bieg z czasem 1:04:51.1 sekundy. Liderzy prowadzili od początku do końca, nikt nie był w stanie im zagrozić w drodze do zwycięstwa. Srebro wywalczyli reprezentanci Czech ze stratą do liderów +2:30.0 sekundy. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Norwegowie (+3:04.5 sek.).  Tuż za medalowym podium sklasyfikowani zostali reprezentanci Włoch ze stratą +3:42.8 sekundy. Polacy w składzie Łukasz Bałęczny, Wojciech Filip i Wojciech Janik uplasowali się na pozycji 11. ze stratą +7:46.6 sekundy.