MŚJ w Otepää: Oeberg i Pervushin najlepsi w biegu indywidualnym, Janik siódmy

19:59, 26.02.2018 Anna Felska

Szwedka Elvira Oeberg i Rosjanin Mikhail Pervushin zostali mistrzami świata w biegu indywidualnym juniorów młodszych podczas biathlonowych Mistrzostw Juniorów w Otepää. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Wojciech Janik, który zajął siódme miejsce.

W biegu indywidualnym na 10 km pań triumfowała Elvira Karin Oeberg, młodsza siostra mistrzyni olimpijskiej z Pjongczangu Hanny Oeberg. 19-letnia Szwedka na strzelnicy pomyliła się tylko raz i pewnie sięgnęła po mistrzowski tytuł. Na podium stanęły także dwie Rosjanki. Drugie miejsce zajęła Anastasia Shevchenko, która po dwóch pudłach straciła do Oeberg 35,6 s. Brązowy medal po trzech niecelnych strzałach wywalczyła Anastasiia Goreeva (+53,8). O medal mogła powalczyć reprezentantka Polski Magdalena Piczura, która po trzech bezbłędnych strzelaniach plasowała się tuż za podium. Ostatnia wizyta na strzelnica zakończyła się jednak dwoma pudłami i ostatecznie Polka zajęła 14. miejsce ze stratą 2:10.5. Nieco dalej uplasowały się pozostałe reprezentantki Polski. Na 31. miejscu z trzema pudłami uplasowała się Daria Gembicka (+3:31.4). Joanna Jakieła, po aż sześciu niecelnych strzałach zajęła 34. lokatę. W szóstej dziesiątce na 56. miejscu z czterema pudłami wylądowała Karolina Janko (+5:48.3).

Pełne wyniki kobiet

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 12,5 km zwyciężył Rosjanin Mikhail Pervushin, który na strzelnicy pomylił się tylko raz. Jedno pudło zaliczył również Norweg Filip Andersen, który ostatecznie do zwycięzcy stracił 12,3 s i musiał zadowolić się srebrnym medalem. Na najniższym stopniu podium stanął Martin Bourgeois Republique. Francuz po dwóch niecelnych strzałach stracił do triumfatora 47,2 s. Do medalu niewiele zabrakło Wojciechowi Janikowi. Polak spudłował jednak na ostatnim strzelaniu i wylądował za podium na 7. miejscu ze stratą 1:01.2. W drugiej dziesiątce na 17. miejscu z trzema błędami na strzelnicy uplasował się Wojciech Filip (+3:29.6). Łukasz Bałęczny mylił się dwukrotnie ale do zwycięzcy stracił aż 4:19.6, co dało mu 25. lokatę. Na odległej pozycji uplasował się Mateusz Gierczyk (+10:26.8), który po aż 7 pudłach zajął 79. miejsce.