MŚJ w Otepää: Francja i Rosja triumfują w sztafecie. Bardzo dobry występ Polek, nieźli Polacy

19:30, 27.02.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 20:52, 27.02.2018
reo

Reprezentacje Francji oraz Rosji wygrały sztafetę podczas Mistrzostw Świata Juniorów w estońskiej miejscowości Otepaa. Te same trzy nacje znalazły się w najlepszych trójkach w startach mężczyzn oraz kobiet. Wśród pań podium uzupełniły Norweżki oraz Rosjanki, zaś wśród panów - Norwegowie i Francuzi. Bardzo dobrze spisały się Polki, które zajęły piąte miejsce. Polacy także spisali się nieźle, plasując się na dziesiątej lokacie.

We wtorek zostały rozegraney starty w sztafetach kobiet i mężczyzn podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Estonii. Wśród pań triumf odniosły Francuzki, które co prawda musiały przebiec karną rundę, lecz pozostałe kraje miały ich więcej. Dodatkowo reprezentantki Francji najmniej razy dobierały naboje. Na drugim miejscu uplasowały się Norweżki, które zaliczyły dwie karne rundy. Podium uzupełniła Rosja (2+13). Tuż za podium znalazły się Niemki. Z bardzo dobrej strony pokazały się piąte dziś Polki w składzie: Natalia Tomaszewska, Kamila Cichoń oraz Kamila Żuk. Ostatnia z nich znakomicie pobiegła (najlepszy czas, o 12 s nad drugą zawodniczką). Biało-czerwone zanotowały dwie karne rundy oraz jedenaście dobierań. Ten wyniki jest najlepszym dla Polski w tej konkurencji od 1999 r..

Wśród panów wygrali Rosjanie. Nie mieli oni karnej rundy oraz zanotowali dziewięć dobierań. Wyprzedzili oni Norwegów, którzy byli drudzy, mimo aż trzech karnych rund i trzynastu dobierań. Na podium stanęli także Francuzi (2+9). Czwarte miejsce zajęły Włochy (1+8), natomiast piątkę zamknęli Białorusini, głównie dzięki znakomitemu strzelaniu. Dobierali tylko czterokrotnie. Polacy, w składzie Przemysław Pancerz, Tadeusz Nędza Kubiniec, Wojciech Skorusa i Marcin Szwajnos, zajęli dziesiąte miejsce. Jutro odbędą się sztafety juniorek i juniorów młodszych.