MŚJ w Osrblie: Podsumowanie drugiego dnia rywalizacji

20:17, 28.01.2019 Anna Felska

Trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie. Za nami drugi dzień rywalizacji w Osrblie. Dziś uczestnicy rywalizowali w biegach indywidualnych - kobiety na dystansie 12,5 km, natomiast mężczyźni na 15 km.

Złoty medal wśród pań zdobyła Chinka Fanqi Meng, która na strzelnicy była bezbłędna. Kolejne medale zdobyły reprezentantki Niemiec. Drugie miejsce zajęła Juliane Fruehwirt (+1:08.8), a trzecie Franziska Pfnuer (+1:35.8). Wśród Polek najlepsza była medalistka ubiegłorocznych mistrzostw - Kamila Żuk. Polka uzyskała najlepszy czas biegu, niestety aż cztery pudła na strzelnicy sprawiły, iż uplasowała się na 7. pozycji ze stratą 2:12.8 do zwyciężczyni. Również cztery błędy popełniła Joanna Jakieła, która zajęła 25. miejsce. W piątej dziesiątce uplasowały się Kamila Cichoń (+6:02.9) i Magda Piczura (+6:29.0), które po trzech niecelnych strzałach zajęły odpowiednio 44 i 47. miejsce. Natalia Tomaszewska z siedmioma minutami kary wylądowała na 66. lokacie.

Pełne wyniki kobiet

W rywalizacji mężczyzn mistrzem świata juniorów na 15 km został Martin Bourgeois Republique. Francuz na strzelnicy popełnił jeden błąd. Srebrny medal zdobył Białorusin Mikita Labastau, który jeszcze do niedawna startował pod flagą Rosji. Również zaliczył jedno pudło na strzelnicy, a do Francuza stracił tylko 2,9 s. Na najniższym stopniu podium stanął Danilo Riethmueller. Niemiec mylił się dwukrotnie podczas strzelania. Złoty medal przegrał o 4,2 s. Najlepszym z Polaków był Wojciech Skorusa (+4:32.0), który po dwóch minutach kary zawody zakończył na 47. pozycji. Przemysław Pancerz po trzech niecelnych strzałach uplasował się na 62. pozycji. W ósmej dziesiątce wylądowali: Łukasz Bałęczny i Marcin Szwajnos. Pierwszy z nich zaliczył pięć pudeł, a drugi aż siedem.